Rozpoczyna się nowa era Lord of the Rings Online. Dziś otwarcie czterech nowych światów

Dodany przez guru 3 miesiące temu
31 4878
Rozpoczyna się nowa era Lord of the Rings Online. Dziś otwarcie czterech nowych światów

O ile w innych grach MMORPG otwarcie nowych światów nie jest czymś spektakularnym czy epokowym, to w przypadku Lord of the Rings Online jest to coś dużego. Coś, co zmieni dotychczasowe działanie gry.

Serwery, które dziś wieczorem – około godziny 19:00 czasu polskiego – otworzą swoje bramy, będą serwerami 64-bitowymi, dzięki którym LOTRO stanie się wydajniejsze, mniej awaryjne i będzie mogło obsłużyć więcej graczy równocześnie (bez utraty płynności).

Lista nowych światów:

  • Glamdring (NA)
  • Peregrin (NA-RP)
  • Orcrist (UE)
  • Meriadoc (UE-RP)

Te światy mają włączone darmowe transfery pozwalające przenieść swoje stare postacie ze starych serwerów na nowe 64-bitowe serwery.

Skąd taka decyzja? Ano stąd, że twórcy LOTRO nie chcą zostawiać obecnych fanów na lodzie. Szczególnie że 64-bitowe światy mają docelowo zastąpić dotychczasowe serwery Lord of the Rings Online. SSG zdaje sobie sprawę, że po otwarciu światów w nowej technologii, te stare zaczną mocno tracić na popularności, co w niedalekiej przyszłości może się skończyć ich zamknięciem (a my tak czy siak wylądujemy na 64-bitach). 

Ważne: serwery legendarne (klasyczne-progresywne) działające w modelu abonamentowym pozostaną aktywne bez możliwości transferów na 64-bit. 

Glamdring, Peregrin, Orcrist oraz Meriadoc będą więc miejscami “świeżej przygody” i “kontynuacji przygody”, gdzie spotkacie zarówno sporo nowych graczy, jak również absolutnych weteranów LOTRO.

Zagracie TUTAJ.

***

Nowe serwery miały pierwotnie ruszyć w środę, ale ze względu na wzmożone transfery postaci (SSG nie spodziewało się aż takiego ruchu), proces został przesunięty na czwartek, a ostatecznie na dzisiaj na 19:00. Kolejne opóźnienia nie są planowane…


31 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube