Rozwiązano wielki sekret Guild Wars. Po ośmiu latach odnaleziono tajemniczy miecz

Dodany przez guru około 3 lata temu
6 18042
Rozwiązano wielki sekret Guild Wars. Po ośmiu latach odnaleziono tajemniczy miecz

Myślicie, że Tibia i World of Warcraft to jedyne gry MMORPG zawierające jakieś sekrety lub easter-eggi? Wcale nie. Również w innych tytułach znajdziemy tajemnice, które tylko czekają na odkrycie.

Okazało się, że w Guild Wars (tym pierwszym, oryginalnym) została ukryta broń, której nikt – po ośmiu latach od jej umieszczenia – jeszcze nie odnalazł.

A nie odnalazł dlatego, że wskazówka dotycząca przedmiotu została ukryta zbyt dobrze (czyt. głęboko) i żadnemu z tych tysięcy graczy, którzy pozostali w Guild Wars, nie przyszło do głowy, że może chodzić właśnie o to.

Dopiero niedawny wpis dewelopera rzucił nieco światła na ten sekret i wskazał, gdzie powinniśmy szukać.

W oryginalnym Guild Wars jest ukryta broń, której chyba nikt jeszcze nie znalazł. Ukryliśmy kilka wskazówek w dialogach niektórych postaci, którzy pojawiają się tylko podczas Wayfarer's Reverie (Event), ale myślę, że ukryliśmy to zbyt dobrze.

To wystarczyło. Na Reddicie GW rozpoczęła się zakrojona na szeroką akcja detektywistyczna, której celem było odnalezienie tego oręża. Przez prawie trzy dni gracze współpracowali ze sobą (w specjalnym temacie), aż w końcu jeden z nich podzielił się radosną nowiną ze społecznością.

Broń, o której mowa to Silver Edge – zwykły mieczyk bez dużej siły i bez ukrytych mocy.

Został nazwany na część pewnego autora/edytora Wiki Guild Wars, który w latach 2012-2013 zrobił tak wiele dla samej gry, że ArenaNet postanowiła go w jakiś sposób nagrodzić.

"W 2012 roku wiki wykazywało niezaprzeczalne oznaki spadku liczby członków. To zrozumiałe dla wiki o tak starej grze, zwłaszcza takiej, która skutecznie podtrzymywała życie. Ale jeden redaktor wyszedł z tłumu: Silver Edge. Facet nie szukał chwały, nie miał nawet skonfigurowanej strony użytkownika, po prostu przeszedł przez tysiące edycji. Gdybym mógł wymienić jednego redaktora, który własnymi rękami zrobił najwięcej dla wiki, byłby to absolutnie ten facet".


TUTAJ znajdziecie dokładny poradnik, co trzeba zrobić, aby zdobyć Silver Edge. Jest to trochę skomplikowane i wymaga spełnienia kilku warunków. 


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube