RuneScape jechane po całości. Najwierniejsi fani odwracają się od gry

Dodany przez guru 7 miesięcy temu
20 4419
RuneScape jechane po całości. Najwierniejsi fani odwracają się od gry

Firma Jagex uczy się właśnie bolesnej, ale chyba potrzebnej lekcji pod tytułem “Nie zadzieraj ze swoimi fanami”.

Cała afera rozchodzi się o wprowadzony w poniedziałek Hero Pass (pisaliśmy o nim TUTAJ) – czyli wariację Przepustki Bojowej, która – teoretycznie – miała zapewnić “nowe doświadczenie RuneScape”, ale która – zgodnie z przypuszczeniami – dodała do rozgrywki jeszcze więcej Pay2Win i która stała się kolejnym sposobem dojenia graczy.

Najgorsze, że jeszcze przed debiutem Hero Pass, fani RuneScape ostrzegali deweloperów, że to może się bardzo źle skończyć dla gry. Jagex jednak nie posłuchało, więc teraz płaci cenę…

RuneScape mierzy się obecnie z największą falą hejtu i największym bombardowaniem negatywnymi recenzjami w historii. Dochodzi do tego bojkot gry i podobno masowe cancelowanie abonamentu.

Prawdziwym policzkiem dla Jagexu jest fakt, że wiele z tych negatywnych recenzji/ocen pochodzi od wieloletnich graczy, którzy mają na koncie po kilka tysięcy przegranych godzin.

Co na to Jagex? Jest światełko w tunelu. Deweloperzy RS przyznają się do błędu, obiecują wycofać kontrowersyjne funkcje (czyli najbardziej agresywne mikrotransakcje), obiecują przeprojektować Hero Pass, wsłuchać się w głos społeczności, ale przed wszystkim wyciągnąć wnioski z obecnej sytuacji.

Oto fragmenty najnowszego (awaryjnego) komunikatu firmy:

Daliśmy ciała. Uruchomienie Hero Pass zniechęciło i sfrustrowało wielu członków społeczności.

Dokonaliśmy istotnej błędnej oceny sytuacji i jest nam przykro. Musimy się nad tym zastanowić i wyciągnąć z tego wnioski. Oznacza to również, że musimy poświęcić więcej czasu na słuchanie i współpracę ze społecznością. Jak i dlaczego tak się stało, to już innym razem. W tej chwili najważniejsze jest to, co z tym zrobimy.

Dlatego pilnie zaktualizujemy grę, aby wycofać kontrowersyjne funkcje, które według Was są głównymi problemami. Dzięki temu będziemy mieli czas na szczegółowe przeanalizowanie Waszych opinii i przeprowadzenie konsultacji ze społecznością w celu przeprowadzenia gruntownego przeprojektowania i ponownego opracowania Hero Pass.

Wprowadzone aspekty Pay-to-Win Hero Pass zostaną usunięte. W szczególności obejmuje to:

  • Wyłączenie zakupu poziomów Przepustki Bohatera
  • Wzmocnienia zawartości Przepustki zostaną całkowicie usunięte.
  • Premie PD Hero Pass zostaną usunięte ze ścieżki nagród
  • Nagrodą w ramach Premier Pass będą zatem wyłącznie kosmetyki i materiały eksploatacyjne.
  • System codziennych wyzwań zostanie w pełni przywrócony

Mądry Jagex po szkodzie.

Chciwość za kasą doprowadziła do największego kryzysu wizerunkowego w historii RuneScape, gdzie odbudowywanie zaufania może potrwać długimi miesiącami… o ile w ogóle da się to odbudować.


20 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube