Serwery sezonowe, Tuvala Gear oraz Season Pass w Black Desert Online

Dodany przez PefriX około 4 lata temu
2 14500
Serwery sezonowe, Tuvala Gear oraz Season Pass w Black Desert Online

Nie tak dawno temu pisałem Wam, że do Black Desert zmierzają serwery sezonowe. Kakao Games podtrzymuje decyzję o ich wprowadzeniu do gry, ale zmienia datę premiery. W zasadzie miały wystartować 10 czerwca, ale deweloperzy wycofali się z tej daty i nie podali żadnej w zamian. Mamy czekać cierpliwie i być gotowymi, aby wskoczyć do zabawy.

W zamian za to otrzymaliśmy informacje, jak sezonowe serwery będą działały w Black Desert Online. Pełen opis znajdziecie tutaj, ja postaram się skrótowo wszystko omówić. Summer Season zapoczątkuje modę na sezonowe serwery. Te skoncentrują się na rozwoju naszej postaci, zapewniając dostęp do wielu ułatwień, które mają przeprowadzić nas przez żmudny proces expienia oraz zdobywania początkowego sprzętu.

Czym jednak różnić się to będzie od serwerów Olvia? Benefity z serwerów sezonowych skoncentrują się na pojedynczej postaci, a nie na całej „rodzinie”. Z tego powodu będziemy musieli utworzyć postać sezonową, aby móc korzystać z bonusów. Jakich? Cały czas trwający Combat EXP +100% oraz Skill EXP +20%, bez limitów na poziomy.

Poza tym postacie na serwerach sezonowych otrzymają dostęp do Season Passa ze specjalnymi nagrodami w ramach Summer Season Challenges. Za samo levelowanie otrzymamy nagrody, więc teoretycznie warto będzie się starać. Oczywiście w Item Shopie Black Desert, znajdzie się specjalny Black Spirit Pass, czyli dodatkowa przepustka, zapewniająca jeszcze więcej nagród za wykonywanie Summer Season Challenge.

Na serwerze sezonowym pojawi się również specjalny NPC o imieniu Fughar. Zaoferuje specjalne daily questy przez 40 dni dla Waszej postaci sezonowej. Służą one za wprowadzenie do Black Desert i pozwolą wyposażyć postać w odpowiedni sprzęt, czy zapewnią przedmioty przyśpieszające zabawę. Za ukończenie głównych questów w Balenos, Serendia, Calpheon, czy Mediah, nasz NPC również da nam nagrodę - [Season] Secret Book of the Misty Breeze!

Jak już uporamy się z tym wyzwaniem, to dostaniemy od Fughara Advice of Valks (+100) oraz do wyboru PEN (V) Capotia Earring lub PEN (V) Capotia Ring. Te przedmioty zgarniemy, kiedy serwer sezonowy zakończy swój żywot.

Contribution Points posłużą nam do wynajmowania ekwipunku na serwerach sezonowych, aby przyśpieszyć dozbrajanie się. Do tego, sezonowe postacie będą mogły zaopatrzyć się w sprzęt głównie z zadań oraz lootując pokonanych przeciwników. Deweloperzy dodadzą również ekskluzywny ekwipunek o nazwie Tuvala.

Tylko postacie sezonowe będą mogły używać sprzętu Tuvala. Aby dostać go w swoje ręce, trzeba będzie zaopatrzyć się w Tuvala Ores. Te z kolei zdobędzie z potworów w Valencia, Kamasylvia, Drieghan oraz Sycraia Underwater Ruins. Kowal chętnie stworzy dla Was bronie, akcesorie, czy pancerz za Tuvala Ores, więc nie musicie się o nic martwić. Co ciekawe, sprzęt Tuvala ma większą szansę na enhantowanie. Dojście do poziomu +7 ma cały czas 100% szansę.

Awakening oraz Succession bez większych zmian. Wbijecie 56 poziom to sami zdecydujecie, czy chcecie korzystać z nowych broni, czy jednak wolicie stary oręż, ale z mocniejszymi umiejętnościami. Czym dalej w las tym więcej okazji, aby wzmocnić ekwipunek Tuvala z którym na serwerach sezonowych trzeba będzie się zaprzyjaźnić.

Kiedy osiągnięcie postacią sezonową poziom 60 i 61, to otrzymacie PEN (V) Tuvala Ring oraz PEN (V) Tuvala Earring, więc nie bądźcie opieszali, tylko expcie ile fabryka dała! Co jednak, gdy zabawa dobiegnie końca?

Koniec serwera sezonowe nie oznacza końca gry. Nasza postać „ukończy wtedy szkołę” (graduation), czyli zostanie przeniesiona na standardowy serwer Black Desert. Zachowa swój poziom oraz cały ekwipunek, łącznie ze sprzętem Tuvala. Niemniej jednak, po przeniesieniu, ten rodzaj przedmiotów NIE BĘDZIE mógł być dalej enhantowany.

Do tego, zabierzemy ze sobą tylko jeden egzemplarz każdego rodzaju sprzętu Tuvala. Oznacza to, że nie będzie możliwości zabrania ze sobą pięciu hełmów Tuvala +9, dwóch +8 i trzech +7. Na regularny serwer nasza postać zabierze tylko jeden hełm Tuvala +9, czyli z najwyższym poziomem enhantu. Do tego taki sprzęt stanie się „family-bound”.

Osoby, które brały udział w serwerze sezonowym, otrzymają również Graduation Gift Box, Graduation Certificate, Graduation Cap oraz Graduation Emoji. Jeśli skończycie 40 questów Fughara, to zgarniecie (jak wspominałem) Advice of Valks (+100) oraz wybierzecie PEN (V) Capotia Earring lub PEN (V) Capotia Ring.

Coś jeszcze? Graduation Certificate będzie można użyć u konkretnego NPC, aby wymienić wybrany przedmiot Tuvali, który posiadamy, na jego odpowiednik ekwipunku z bossa (sprzęt lub broń). Tak zdobyty sprzęt będzie miał o jeden poziom enhantingu niżej, niż ekwipunek Tuvala, który oddamy, ale w zamian będziemy mogli dalej go wzmacniać.

Przykład? Możemy wymienić PEN: Tuvala Longsword na TET: Kzarka Longsword lub TET: Tuvala Shoes na TRI: Muskan's Shoes. Pamiętajcie tylko, że macie jeden Graduation Certificate! Do tego boss armor otrzymywany w ten sposób nie może zostać sprzedany w Central Market.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube