Shadowbringers wprowadzi kolejne zmiany w PvP w Final Fantasy XIV

20170606 jpiw 16

Temat PvP w Final Fantasy XIV to dla niektórych tabu. Nie można jednak zaprzeczyć, że ten element istnieje w MMORPG-u Square Enix i jakoś sobie żyje. Już w dodatku Stormblood otrzymaliśmy sporo zmian dotyczących walki pomiędzy graczami, a Shadowbringers ma je tylko pogłębić.

Nie oznacza to jednak, że ten aspekt stanie się pełnoprawnym elementem Final Fantasy XIV. Nadal będzie raczej ciekawostką, jako, że FFXIV koncentruje się przede wszystkim na zawartości PvE. Niemniej Square Enix zapewnia, że nie zapomina o PvP i w miarę możliwości grzebie przy nim tak, aby było przyjemniejsze.

Wiemy, że Shadowbringers wprowadzi nieco zmian. Dancer i Gunbreaker otrzymają oddzielny zestaw umiejętności do PvP, tak samo, jak pozostałe klasy, więc pod tym względem nie ma zaskoczenia. Co ciekawe, usunięty zostanie system TP, który już poprzednio zniknął z PvE. Teraz nie będzie go również w PvP. Skasowane zostaną również PvP Traits. Dlaczego?

Deweloperzy zwracają uwagę, że niemal wszyscy wybierali te same. Nie było sensu zatem trzymać czegoś, z czego nikt nie korzystał. Aby zapewnić możliwość wyboru, każda rola otrzyma dodatkowe, nowe akcje lub powrócą stare, ale usunięte.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zobacz także

12 komentarzy