Stan Lee zostanie upamiętniony w World of Warcraft

Dwb936pxqaaqomo

Aktualizacja 8.1.5 nie jest jeszcze dostępna w World of Warcraft, ale pojawiła się na serwerach testowych. Kolejny patch Battle for Azeroth zawiera wiele ciekawych informacji, a osoby lubujące się w przekopywaniu plików gry odkryły kilka z nich.

Wiemy przykładowo, że Stan Lee (Stanley Martin Lieber), zmarły w listopadzie zeszłego roku prezes Marvela, zostanie uwieczniony w tym MMORPG-u.

Wiadomość ta dla wielu może być zaskoczeniem, bowiem świętej pamięci pan Stan Lee nie był oficjalnie związany, łączony, czy też kojarzony z World of Warcraft. Z tego powodu jego upamiętnienie w produkcji Blizzarda budzi pewną konsternacją u niektórych fanów. Tak samo jak użycie modelu „female undead” do projektu jego postaci. Może jednak nie warto zawracać sobie tym głowy, bo jak ktoś chce się przyczepić, to zawsze znajdzie powód?

Współtwórca Spider-Mana pojawi się w „królu” MMORPG jako NPC Stanley teoretycznie w trzech wariantach.

W Stormwind można będzie znaleźć go jako strażnika przemieszczającego się po mieście. W plikach gry odkryto również dwa, inne modele Stanley’a – w wariancie dla Hordy oraz bez żadnej frakcji.

Jakby tego było mało, raz na jakiś czas Stanley zakrzyknie charakterystyczne dla śp. Stana Lee: „Excelsior!”.

Wiecie, że moim mottem jest Excelsior. To dziwne, stare słowo oznacza – na koniec świata i jeszcze dalej ku większej chwale. To słowo jest na pieczęci Nowego Jorku. Bądź w ciągłym ruchu, a jeśli przyjdzie czas odejścia, odejdź. Nic nie trwa wiecznie.”

To nie pierwsza osoba, którą Blizzard uwiecznia w swojej produkcji. Cztery lata temu w podobny sposób upamiętniono zmarłego Robina Williamsa i to w kilku, różnych postaciach. Aktor znany był ze swojego zamiłowania do World of Warcraft.

Zresztą, na WoWHead jest cały spis osób, które zostały upamiętnione w tym MMORPG-u – celebrytów, pracowników, ale i zwykłych graczy.

Zobacz także

15 komentarzy