Stworzył i rozwijał World of Warcraft. Teraz postanowił odejść z Blizzarda

Dodany przez guru około 3 lata temu
5 7879
Stworzył i rozwijał World of Warcraft. Teraz postanowił odejść z Blizzarda

Blizzard to już nie Blizzzard. Stara ekipa “Zamieci”, która tworzyła największe hity w firmie (Diablo 2, World of Warcraft itd.), albo się wykruszyła, albo – w większości przypadków – odeszła z firmy, szukając nowych wyzwań.

Taką drogę wybrał również Omar Gonzalez – Senior Software Engineer, bez wątpienia jeden z kluczowych pracowników, którzy mieli ogromny wkład w produkcję, a potem rozwój World of Warcraft (także Classic). To właśnie on – i jego najbliższa ekipa – odpowiadali za strukturę serwerów, wdrażanie nowych funkcji do gry i masę innych rzeczy.

Omar Gonzalez wystąpił na jednym z BlizzCon-ów, co tylko potwierdza, że była to bardzo ważna osobistość w firmie.

 

Omar powiedział jednak dość. Po 18 latach opuścił Blizzarda i przeniósł się do “Secret Door” – studia, która jest częścią Dreamhaven – firmy stworzonej przez Mike Morhaime, nomem omen byłego Prezydenta Blizzard Entertainment.

Przypominam, że oprócz Pana Gonzaleza, w ostatnich latach szeregi Blizzarda opuściły takie osoby jak: wspomniany Mike Morhaime, Chris Metzen, Rob Pardo, Frank Pearce, Dave Kosak, Michael Chu, Dustin Browder, Ben Thompson, Alyssa Wong czy Chris Kaleiki.


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube