Stworzyli Enemy Territory, a teraz współpracują z Shroudem przy survivalu

Dodany przez PefriX 12 miesięcy temu
11 1891
Stworzyli Enemy Territory, a teraz współpracują z Shroudem przy survivalu

Ostatnio coraz częściej słyszymy o streamerach/youtuberach pomagających przy tworzeniu konkretnych gier. Niektórzy z nich nawet sami działają przy projektowaniu! W tym przypadku chodzi o studio Splash Damage, które możecie kojarzyć dzięki kultowemu Enemy Territory. Deweloperzy podjęli współpracę z Mike’iem "Shroud" Grześkiem oraz Chrisem "Sacriel" Ballem przy stworzeniu nowego survivala.

Project Astrid, bo taka jest nazwa robocza projektu, będzie nowym „open world survival shooterem”, który „różnić się ma od tego, co widzieliśmy do tej pory”. Ile w tym prawdy? Czas pokaże, ale faktycznie przy tworzeniu gry pomagać ma dwójka streamerów, która kojarzona jest właśnie z tym gatunkiem gier.

Zaznaczono przy tym, że Shroud oraz Sacriel stanowić mają ważną część ekipy Splash Damage, a nie tylko służyć za reklamę. Streamerzy wprowadzą unikalną perspektywę do zespołu i podzielą się swoim doświadczeniem, jako gracze, ale również streamerzy. Dzięki nim gra stworzona zostanie tak, aby przyciągała i utrzymywała społeczność.

Ja się zastanawiam, czy z tego projektu wyjdzie po prostu DayZ 2.0, czy faktycznie uda się im stworzyć coś faktycznie nowego i interesującego. Jeśli zaś nie kojarzycie panów, to Shroud znany jest przede wszystkim z e-sportowej sceny Counter-Strike, ale również ze swoich wyczynów w PUBG oraz właśnie DayZ. Sacriel z kolei kojarzony jest przede wszystkim z tymi dwoma ostatnimi tytułami.

Studio Splash Damage zaś to spece od rozgrywki multiplayer, które tworzyli do Dirty Bomb, Doom 3, czy Gears of War 4. Kto wie, może dzięki połączeniu sił faktycznie uda się stworzyć coś godnego uwagi.


11 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube