Stworzyli mini-grę z ananasami, aby nauczyć ludzi taktyk na rajd w World of Warcraft

983350

„Who lives in a pineapple under the sea?”

Castle Nathria będzie pierwszym rajdem w Shadowlands. W Europie wyzwanie to udostępnione zostanie jutro, 9 grudnia – gracze World of Warcraft szykują się na poziom Normal oraz Heroic, które rzucone zostaną na pierwszy ogień. Wersja Mythic pojawi się tydzień później, czyli 16 grudnia wraz z Raid Finer Wing 1. Następne skrzydła w Raid Finder zadebiutują kolejno 6 i 20 stycznia, a ostatni boss, Sire Denathrius, w LFR zadebiutuje 3 lutego.

Przejdźmy zatem do konkretów! Wiem, że część z Was uważa rajdy w World of Warcraft za spacer po parku. Zwłaszcza przez addony, które pokazują wszystkie potrzebne informacje na ekranie i często wystarczy tylko rozumieć to, co dzieje się na ekranie, aby przejść wyzwanie. Może działa to na poziomie Normal i ewentualnie Heroic, ale Mythic to inna para kaloszy. Niemniej jeśli chcecie nauczyć się taktyk na rajd Castle Nathria to skorzystajcie z tego prostego narzędzia-gry.

Castle Pineapplia to przeglądarkowa gra, stworzona przez TacticalHorse, która symulować ma wspomniany powyżej rajd. Całość ma prostą i zabawną formę, a wszystko przypominać ma ananasy. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom, bowiem ta pozornie prosta mini-gra faktycznie pokazuje taktyki na rajd Castle Nathria!

Oczywiście portalowi wymiatacze znają wszystko na pamięć i przejdą Castle Nathria bez problemu. Niemniej wierzę, że niektórym osobom taka wizualizacja może się przydać. Ja z kolei jestem pod wrażeniem, jak społeczność World of Warcraft angażuje się i działa, aby tworzyć narzędzia ułatwiające zabawę.

Castle Pineapplia możecie pobrać na swój dysk lub grać z poziomu przeglądarki. Oczywiście gra tłumaczy jedynie podstawowe zawiłości rajdu i nie sprawi, że teraz wyzwanie przejdzie się samo. Jestem jednak przekonany, że Blizzard powinien pomyśleć o zaimplementowaniu czegoś takiego w World of Warcraft!

Za podesłanie tematu dziękuję Twangowi - jesteś najlepszy!

 

Zobacz także

2 komentarzy