Szef Final Fantasy XIV zabiera głos w sprawie afery cziterskiej w grze

Dodany przez guru ponad rok temu
14 3834
Szef Final Fantasy XIV zabiera głos w sprawie afery cziterskiej w grze

Tak jak przypuszczaliśmy, Square Enix nie schowało głowy w piasek po wczorajszej “aferze” z World Firstem i klanem, który pokonał najtrudniejszy rajd w grze z pomocą hacków.

Szczegółowo pisaliśmy o tym TUTAJ.

Naoki Yoshida, szef FFXIV, wystosował specjalny (obszerny) komunikat do społeczności FFXIV, w którym porusza wszystkie wrażliwe kwestie.

Wybraliśmy najważniejsze fragmenty:

Afera z World First

Jesteśmy świadomi rozprzestrzeniania się informacji dotyczących korzystania z narzędzi stron trzecich w ramach The Omega Protocol (Ultimate) — prowadzimy dochodzenie w tej sprawie, w tym przeglądamy otrzymane przez nas raporty, a także przyznania się do siebie i inne Informacja.

W przypadku, gdy w ramach tego dochodzenia potwierdzimy użycie narzędzi stron trzecich, nałożymy kary, takie jak tymczasowe zawieszenie konta lub trwałe zablokowanie konta na osoby zaangażowane. Jednak szczegóły dotyczące wprowadzonych kar nie zostaną upublicznione – tak było w innych podobnych przypadkach.

Jak wspomniałem wcześniej, warunki korzystania z FINAL FANTASY XIV stanowią, że korzystanie z narzędzi stron trzecich jest surowo zabronione . Tak było zawsze i tak będzie nadal, i jeśli nie zostanie ogłoszone inaczej, nie ma planów wprowadzenia jakichkolwiek zmian.

Ujawnienie mechanik rajdu

W przypadku wycieków danych stosujemy liczne środki zaradcze, w tym sposób postępowania z informacjami, wchodzenie i wychodzenie z treści oraz nagrania wideo — podejrzewa się, że ten film wideo pochodzi ze źródła wewnętrznego . Kontynuujemy dokładne śledztwo również w tej sprawie, a każdemu, kto zostanie zidentyfikowany jako sprawca, zostanie wymierzona surowa kara.

Podsumowanie

Jako osoba, której powierzono pełny nadzór nad FFXIV, moim obowiązkiem jest wprowadzanie środków zaradczych i nadzorowanie korzystania z tych narzędzi, a także edukowanie ludzi, aby nie korzystali z tego typu narzędzi stron trzecich - jest to szczególnie niefortunne, gdy ja, jako gracz kibicuję każdemu, kto uczy się tej zawartości metodą prób i błędów oraz wkłada wysiłek w jej oczyszczenie. 

Słyszymy głos społeczności, że należy wspierać oficjalny wyścig rajdowy i ustanowić przepisy — jest to temat, który należy przedyskutować wewnętrznie, więc pozwólcie, że zachowam to jako przedmiot do rozważenia w przyszłości. 

Chcę przeprosić w szczególności wielu z was, którzy nadal pokonują rajd bez korzystania z narzędzi innych firm, konsekwentnie transmitując swoje postępy i kontynuując proces prób i błędów. 


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube