Ta bitwa kosztowała 1,4 mln złotych. EVE Online w Księdze Rekordów Guinnessa!

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
5 5562
Ta bitwa kosztowała 1,4 mln złotych. EVE Online w Księdze Rekordów Guinnessa!

EVE Online kolejny raz zapisało się na łamach historii.

Grudniowa bitwa w grze (nazwana potem “Massacre at M2-XFE”) okazała się rekordowa, jeśli chodzi o straty materialne. W ciągu czternastogodzinnej batalii zniszczono prawie 3500 statków o łącznej wartości $378,012. Daje to… 1,4 mln złotych.

(pisaliśmy o niej TUTAJ)

Tym samym była to najkrwawsza i najkosztowniejsza bitwa w historii gier wideo. EVE Online musiało i ostatecznie znalazło się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Co ciekawe, poprzedni rekord jeśli chodzi o “Most Costly Videogame Battle” także należał do EVE Online. Było to w 2014 roku przy okazji bitwy o “B-R5RB”. Wtedy straty materialne wyniosły 302 tys. dolarów.

Warto też dodać, że EVE Online pobiło ostatnio dwa inne rekordy. W kategorii "największa bitwa PvP w grze wideo" (8825 uczestników) oraz "największa liczba równoczesnych uczestników bitwy PvP w grze wideo" (6657 uczestników).

Żaden inny MMORPG nie może się równać z tym, co dzieje się w EVE Online. Ta gra to prawdziwa perełka, trzeba się jednak przełamać, pobrać klienta, a potem spróbować zrozumieć panujące tam zasady.


PS Na naszym forum pojawiło się wczoraj ogłoszenie o rekrutacji do polskiej korporacji. Jacyś chętni? 


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube