Tak, World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play

Dodany przez guru około rok temu
19 11873
Tak, World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play

World of Warcraft i Free-To-Play.

Jeszcze kilka lat temu taki scenariusz wydawał się niemożliwy do spełnienia, ale ostatnie wydarzenia – i wcale nie mówimy tylko o kupnie Blizzarda przez Microsoft, ale wszystkim tym, co spotkało “Zamieć” w 2021 roku – sugerują, że coś może być na rzeczy.

Szczególnie że zaraz po tej wielkiej “transakcji” w sieci pojawiły się plotki/ploteczki, jakoby WoW miał zmienić model płatności po wkroczeniu w ręce Microsoftu.

Free-To-Play wydaje się oczywistym wyborem.

I wy podzielacie ten entuzjazm. Aż 74% ankietowanych jest zdania, że World of Warcraft powinien przejść na darmowy model biznesowy.

Bo nawet gdyby takie Free-To-Play nie było zbyt uczciwe, to i tak wpłynęłoby to na ogromny, przeogromny, gigantyczny napływ osób. Azeroth zaroiłoby się od milionów nowych użytkowników, którzy nie chcieli lub nie mogli opłacać dotąd miesięcznego abonamentu.

Blizzard/Microsoft musi coś zmienić w funkcjonowaniu WoW-a. Musi także odzyskać zaufanie społeczności, a przecież najlepiej zrobić to poprzez ofiarowanie “największej gry MMORPG w historii” za darmo.

Odwrotnego zdania jest 26% ankietowanych. Dla nich World of Warcraft powinien pozostać na abonamentowym modelu.

Szczerze mówiąc, rozumiemy obawy takich osób. Pay-To-Play gwarantuje brak P2W, ale także zapewnia względną kulturę na serwerach. Nie wiadomo, co działoby się, gdyby do gry wkroczyły młode toksyczne osoby znane z takich tytułów jak… nie chcemy wymieniać nazw gier, ale każdy wie, o kim mówimy.


Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej-starej ankiety.


19 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube