Tak wygląda nowe lepsze Diablo 4. Szczegóły i data rewolucyjnego sezonu

Dodany przez guru 2 miesiące temu
65 10979
Tak wygląda nowe lepsze Diablo 4. Szczegóły i data rewolucyjnego sezonu

Zgodnie z niedawnymi słowami Blizzarda: oto “Diablo 5”.

Blizzard w końcu ujawnił oficjalną datę premiery nowego sezonu (zgodnie z oczekiwaniami – to 14 maja) wraz ze szczegółami aktualizacji, która będzie “największą i najbardziej rewolucyjną” aktualizacją w dotychczasowej historii Diablo 4 (i która obejmie nie tylko sezonowe serwery, ale całą grę). 

Motywem przewodnim sezonu będą Żelazne Wilki – zaprawiona w bojach kompania najemników, której celem jest poskromienie demonów. To jednak nikogo nie obchodzi…

Ważne jest to, co przybędzie z nowym sezonem, nomen omen sezonem “Łupy na Nowo” (oryginalna nazwa). To całkowicie nowa itemizacja gry, nowe sposoby ulepszania & tworzenia przedmiotów, odmieniony Piekielny Przypływ, nowe afiksy, Potężniejsze Afiksy, nowe wyzwania, zmiany w Kodeksie Potęgi, bardziej oddalona kamera, rework minionów Nekromanty itd. O wszystkich nowościach pisaliśmy w tym newsie (TUTAJ), więc dzisiaj skupimy się tylko na najważniejszych kwestiach.

Całkiem przebudowaliśmy wiele głównych systemów w grze, aby odświeżyć metody zdobywania przedmiotów, ich funkcjonowania i ulepszania w trakcie awansowania na nowe poziomy rang świata podczas sezonu.

Jednym z naszych celów w zmianie systemu przedmiotów było ułatwienie zorientowania się, które przedmioty ulepszą naszą konfigurację. Zmniejszyliśmy liczbę afiksów na przedmiotach (do trzech w przypadku przedmiotów legendarnych i dwóch w przypadku rzadkich) i usprawniliśmy ich działanie. Zamiast afiksów, które polegają na wartościach warunkowych (+10% obrażeń zadawanych nieokaleczonym elitarnym wrogom), zobaczycie teraz afiksy, które zwiększają podstawowe statystyki, np. szybkość ruchu, maksymalne zdrowie czy pojedyncze rangi umiejętności Głównych.

Ponieważ pojedyncze przedmioty są teraz mocniejsze, znacznie zmniejszyliśmy liczbę przedmiotów w łupach po zabiciu potworów. Zależało nam na tym, abyście spędzali mniej czasu na sortowaniu wielu upuszczanych przedmiotów, a więcej na unicestwianiu potworów. Efekt jest taki, że łupy będą ogólnie zawierać mniej przedmiotów, ale przedmioty te częściej będą cenne.

Dwa główne systemy, które wejdą do gry to: Hartowanie i Doskonalenie.

Hartowanie – pozwala na dodanie solidnych afiksów do przedmiotu. Z kolei Doskonalenie – za pomocą najrzadszych materiałów znalezionych w najgłębszych kopalniach i jaskiniach możecie ulepszać bronie, aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Doskonalenie poprawia ogólną moc wszystkich afiksów broni, a co czwarta ranga znacznie ulepsza jeden z afiksów w wyposażeniu.

W D4 pojawi się nowa najtrudniejsza dotąd zawartość PvE – Doły Rzemieślnika (przypominająca Głębokie Szczeliny z D3).

Po osiągnięciu rangi świata IV otrzymacie zadanie priorytetowe wymagające ukończenia Podziemi Koszmarów rangi 46. Po wykonaniu tego zadania rozpoczniecie zbieranie odłamków runicznych, przechodząc różne aktywności końcowej fazy gry. Pojawią się one, gdy natraficie na skrzynie Piekielnego Przypływu, bossów świata, wydarzenia legionowe, Podziemia Koszmarów i łupy z Szeptów.

Zbierajcie odłamki runiczne, aby aktywować obelisk w Kerigarze, co pozwoli na zejście do kuszących głębin Dołów. Waszym zadaniem będzie zabicie odpowiedniej liczby potworów przed upływem dziesięciu minut, co przyzwie finałowego bossa.

Warto też wspomnieć, że Andariel powróci w nowym sezonie jako Uber Andariel. “Andariel dysponuje szeregiem ataków związanych z Cieniem, Ogniem i Błyskawicami, a także jej kultowym atakiem zadającym obrażenia od Trucizny. Znajdziecie ją na wschód od Tasarak w Komnacie Wisielca. Aby zawalczyć z Andariel, będziecie potrzebowali materiałów pozostawionych zarówno przez Władcę Zira, jak i Zamrożoną Bestię”.

Nie zabraknie oczywiście nowego Karnetu Bojowego, nowych skórek i pomniejszych zmian. Szczegóły TUTAJ.

Ponadto jutro, 2 maja, odbędzie się nowy devstream, na którym Blizzard omówi (i pokaże) kluczowe nowości/zmiany. 

 


65 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube