TERA Online znika z rynku, ale powstaje alternatywa

Dodany przez Sildu 6 miesięcy temu
20 5391
TERA Online znika z rynku, ale powstaje alternatywa

Jak pamiętacie, 2 miesiące temu GameForge ogłosiło zamknięcie jednego z najbardziej popularnych MMORPG na świecie TERA Online. Ta informacja spadła jak grom z jasnego nieba, w końcu był to największy mmo ostatniej dekady i popularyzator non-targetowego systemu walki.

Co ciekawe winnym zamknięcie nie był same GameForge, tylko Bluehole Studios, TERA była popularna i posiadała sporą ilość graczy. Niemiecka firma chciała kontynuować działalność, ale to Koreańska firma, odpowiedzialna za produkcje gry postanowiła zakończyć wsparcie, więc GF nie miało wyboru i musiało się temu podporządkować. Zamknięcie serwerów zostało zaplanowane na 30 czerwca.

Dodatkowo twórcy przygotowali specjalne zadanie zwiastujące koniec, „The last Quest”, które można obejrzeć na poniższym filmie. Trochę szkoda, że u nas pojawił się w formie filmiku, gdzie Koreańczycy mogli zagrać i zrobić go osobiście.

Jednak nie musicie się martwić tym, że TERA Online zniknie na dobre z rynku. Dzieki uprzejmością pewnej grupki fanów, powstał prywatny serwer i zacząć rozgrywkę możecie jeszcze dzisiaj, wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.

Miejmy nadzieje, że TERA Online nie powróci w formie NFT, jakim to trendem się ostatnio stało w ożywianiu starych MMORPG.


20 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube