The Elder Scrolls Online wprowadziło płatnego peta, powiększającego miejsce w ekwipunku

H2hmejw

The Elder Scrolls Online poszerzyło swój Item Shop o nowy przedmiot do kupienia. Dokładniej jest to pet, który może nie wygląda tak uroczo, jak inne zwierzaki w sklepiku gry, ale daje pewien bonus, który wywołuje u społeczności TESO pewną konsternację. Jak bowiem traktować peta Bristleneck War Boar, którego posiadanie zwiększa nasze miejsce w ekwipunku o pięć slotów?

Świnka nie jest słodka, chociaż swój wdzięk ma. Zakładam jednak, że jeśli ktoś się na nią zdecyduje to właśnie ze względu na to większe miejsce w plecaku. Zwłaszcza, że pięć slotów zyskujemy na całe konto, a nie tylko na jedną postać i to za „jedyne” 1200 crowns.

Nawet nie śmiem zasugerować Pay-to-Win. Nie zająknę się na ten temat, bowiem ta kwestia w grach MMO ostatnimi czasy zrobiła się wybitnie niejednoznaczna/problematyczna. Jedni uważają, że praktycznie wszystko daje przewagę, inni wręcz odwrotnie – póki deweloper nie sprzedaje ekwipunku czy broni to nie ma żadnego problemu.  A jak jest z Wami?

Trzeba tylko pamiętać o tym, że twórcy gier lubią w ten sposób sprawdzać granicę do której mogą się posunąć, zanim ich działania wybuchną im w twarz negatywną reakcją graczy. Wtedy przeproszą, wycofają wprowadzoną rzecz i wszystko wróci do normy.

W tym przypadku niby nie ma tragedii, bo przecież czym jest pięć slotów w ekwipunku? Gorzej, jak to właśnie od tych pięciu slotów się zacznie, chociaż pamiętajmy, że powiększanie miejsca było dostępne w Crown Store od dawna, a do tego można to zrobić za złoto z gry. Niejednoznaczna sytuacja…


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.

Zobacz także

15 komentarzy