Tibia gościła w Polskim Radiu. Rozmawiano o 1900 lvl naszych rodaków

28de614d 8649 4f5b 8645 b6cc0c4318cc

To jakiś Prima-Aprilisowy żart? No właśnie nie…

Kilka dni temu na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia (czyli popularnej “Trójce”) mogliśmy posłuchać o Tibii - grze MMORPG, która cieszy się w naszym kraju niesamowitą popularnością.

Motywem przewodnim dyskusji było wbicie 1900 lvl przez “Bobeek” i “Goraca”, ale ostatecznie poruszono także ogólnikowe kwestie – czym jest Tibia, jak się w to gra i ile czasu trzeba poświęcić, aby cokolwiek osiągnąć?

Całą audycję posłuchacie TUTAJ (dzięki Tibiopedia.pl).

Trochę cringe’owy materiał, szczególnie z naszej (growej) perspektywy, ale chyba taki miał być. Wśród słuchaczy “Trójki” raczej nie znajdziemy wielu Tibijczyków, więc trzeba było – krok po kroku – wyjaśnić, o co w tym wszystkim chodzi.

Najbardziej rozśmieszył mniej jednak Pan Prowadzący, który przeczytał nick naszej czołowej graczki jako… “Goraka”, jakby się skapował, że “Goraca”, to tak naprawdę “Gorąca”, ale bez polskich znaków.

Druga wtopa dotyczy słów, że “Tibia to klasyk lat 90-tych”. Rzeczywiście, Tibia powstała w 1997 roku, ale pełnoprawna wersja wystartowała po 2001 roku, a czasy świetności gry przypadają na lata 2005-2010 oraz 2020-2021.


Nieskromnie przyznamy, że Tibia w "Trójce" to pośrednio zasługa MMORPG.org.pl. Nasz news o 1900 lvl poleciał na Wykop, a stamtąd na wiele innych serwisów (niekoniecznie związanych z grami wideo). Pewnie stąd pojawiło się zainteresowanie PR. 

Zobacz także

13 komentarzy