Tibia vs World of Warcraft

Pobrane (1)

Pomyślicie pewnie, że zestawienie ze sobą World of Warcraft oraz Tibii było szaleństwem i głupotą? No bo jak niepozorna pikselowa gierka złożona glównine z Polaków i Brazylijczyków ma się równać z największym albo jednym z największych przedstawicieli gatunku MMORPG w historii. 

Zgoda, ale gdy spojrzyjcie na wyniki… zrozumiecie, dlaczego to był ciekawy pojedynek.

Wydawało się, że WoW powinien zniszczyć, zdeklasować, po prostu przejechać się po Tibii. Oczekiwaliśmy wyniku 95% do 5%, tymczasem przez wiele dni Tibia toczyła wyrównaną walkę. Dopiero pod koniec produkt Blizzarda odskoczył na bezpieczną odległość. 

Ostateczny rezultat w Facebookowym głosowaniu to 61% do 39% (przy ponad 700 głosach). 

Prawdziwą niespodzianką są jedynak wyniki na stronie. Tutaj Tibii udało się nieznacznie pokonać World of Warcraft... Zdajemy sobie jednak sprawę, że wiele osób głosowało tutaj dla jaj (albo przeciwko Blizzardowi, który nie ma ostatnio dobrej passy wśród graczy). Mimo wszystko możemy być zdziwieni takim obrotem spraw. 

Z drugiej strony Tibia ma w Polsce status gry kultowej. Czy to samo możemy powiedzieć o WoW-ie? Raczej nie. 

Następny pojedynek do powrót na ziemię. Star Wars: The Old Republic (najdroższy MMORPG w historii) kontra Elder Scrolls Online, który też kosztował kupę kasy (ok. 100-150 mln dolarów). Dwie wielkie gry z wielkimi uniwersami. 

Zobacz także

12 komentarzy