To był świetny rok dla Elder Scrolls Online…

Eso

… chociaż nie obyło się bez zgrzytów.

Oto podsumowanie 2020 roku (TUTAJ) oczami Pana Matta Firora – Game Directora Elder Scrolls Online.


Zacznijmy od pozytywów:

Liczba graczy dołączających do gry, grających częściej i grających dłużej, wzrosła do poziomu, który widzieliśmy wcześniej tylko raz - w 2015 r., tuż po uruchomieniu konsoli. Nasza całoroczna historia, skupiająca się na zachodnim Skyrim i wampirach, z pewnością pomogła, ale tak samo jak połączenie innych czynników.

Zenimax Studios zdaje sobie jednak sprawę, że nie wszystkie elementy gry działały jak należy. Za to bije się w pierś i obiecuje poprawę.

Jednak nie zawsze było tak różowo dla zespołu deweloperów ESO. Utrzymaliśmy nasz agresywny harmonogram rozwoju, który z perspektywy czasu mógł nie być właściwą strategią. Połączenie normalnego cyklu treści ESO, badanie/naprawianie długotrwałych problemów, optymalizacje w celu poprawy wydajności na urządzeniach o niższej mocy oraz brak spójności zespołu (zarówno deweloperskiej, jak i QA) spowodowany pracą w domu, w wielu przypadkach prowadził do złego doświadczenia. Krótko mówiąc, utrzymywaliśmy nasze zwykłe szalone tempo, nie zdając sobie sprawy z ograniczeń pracy zdalnej. Każde z naszych czterech wydań aktualizacji było naznaczone błędami i problemami różnego typu. Łatki naprawiające te problemy czasami prowadziły do ​​większej liczby problemów. Oczywiście jest to niedopuszczalne i będziemy się tym zajmować jako zespół przez cały 2021 rok.

Były też podziękowania dla graczy…

Jesteśmy bardzo świadomi, że ESO jest dla wielu z was ucieczką, nawet w najlepszych czasach, ale w ciągu wielu miesięcy, w których świat zewnętrzny zawiódł, ESO stało się azylem - miejscem ucieczki od rzeczywistości. Zaangażowanie w nasz system mieszkaniowy wzrosło, ponieważ wielu z was praktycznie zagnieżdżało się - więc nie chodziło tylko o liczbę grających, ale o to, jak się zmienialiście i dostosowywaliście podczas pandemii. Jesteśmy bardzo poruszeni z powodu niesamowitego wysypu podziękowań ze strony społeczności za pomoc w trudnym czasie, i postaramy się nadal być Waszym bezpiecznym portem podczas sztormu.

… oraz zaproszenie do 2021 roku.

Wiecie już, że wątek fabularny z 2021 roku nazywa się "Wrota Oblivionu" - szczegóły pozostawię na styczniowy pokaz gry, ale chcę podkreślić, że w 2021 roku poświęcimy więcej czasu ogólnie na stabilność i wydajność gry i mniej czasu na nowe systemy gier (przy niezmienionych standardowych aktualizacjach zawartości). W dającej się przewidzieć przyszłości będziemy kontynuować pracę z domu i chcę mieć pewność, że nasze aktualizacje i łatki w 2021 roku będą płynne i dostarczą graczom przyjemne wrażenia.

Pamiętajcie, że wszystko, co robimy w ESO, jest dla Was, społeczności. Nawet jeśli czasami nam się nie udaje, dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci fantastyczny wirtualny świat, który pokochacie. Wasza pasja do gry jest naprawdę niesamowita i pozwala nam przetrwać te mroczne czasy.

W naszej strony chcemy przypomnieć o trwającej promocji na Elder Scrolls Online. Standardowy egzemplarz zgarniecie za 32 zł – śmieszna kwota jak za tak wspaniałego MMORPG. Wbijajcie TUTAJ lub TUTAJ

Nie zapominajcie również o spolszczeniu do gry (https://eso-spolszczenie.eu/), które ma pełną akceptację ze strony Zenimax Studios. 

Zobacz także

15 komentarzy