To już pewne! Powstaje League of Legends MMO i to prawdopodobnie MMORPG!

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
14 28468
To już pewne! Powstaje League of Legends MMO i to prawdopodobnie MMORPG!

Kiedyś pojawiły się plotki, według których League of Legends otrzyma własnego MMORPG-a. Do Sieci trafiły przerobione obrazki, rozpalające nadzieje fanów. Riot Games brutalnie je zgasiło, informując, że nic takiego nie powstaje. Teraz jednak dostajemy potwierdzoną wiadomość – tworzone jest League of Legends MMO!

Informację dostarczył Greg „Ghostcrawler” Street, którego powinniście bardzo dobrze znać. Lata temu pracował przy World of Warcraft, aby z czasem przenieść się z Blizzarda do Riot Games i działać dookoła League of Legends. Na swoim Twitterze podaje, że League of Legends MMO faktycznie powstaje i w związku z tym deweloperzy szukają pracowników.

Niestety, szczegółów na temat projektu nie znamy. Wiemy jedynie, że oparty będzie o League of Legends oraz świat Runeterra. Ghostcrawler napisał również, że otrzymamy grę MMO, co również niewiele nam mówi. Czy miał na myśli MMORPG-a, czy może po prostu „masywną grę sieciową” w stylu Warframe, czy Destiny 2 (tak bowiem są określane).

Co jednak ciekawe, PCGamer zapytał oddział PR Riot Games o rewelacje Ghostcrawlera i wiecie, czego się dowiedzieli? Tweet faktycznie był prawdziwy. Riot Games tworzy nową grę ze świata League of Legends i BĘDZIE TO MMORPG, a nie tylko MMO.

"Greg's tweet is our only official statement at this time. I can confirm that he will be working on a massively multiplayer online role-playing game (MMORPG)."

Warto jednak zaznaczyć, że projekt jest w powijakach i nie wiadomo, kiedy ujrzy światło dzienne. Może okazać się, że o League of Legends MMO(RPG) ponownie usłyszymy dopiero za kilkanaście miesięcy. Niemniej to dobra wiadomość, bowiem moim zdaniem, jeśli ktoś miałby tym rynkiem wstrząsnąć lub zamieszać, to jest to właśnie Riot Games ze swoim MMORPG-iem.

W sumie, skoro tak naprawdę niczego nie wiemy o tym projekcie, to puśćcie wodze fantazji i opiszcie jak Waszym zdaniem powinien wyglądać MMORPG w świecie League of Legends. Nie wiem czemu, ale ja oczami wyobraźni cały czas widzę coś w stylu Corepunk/Albion Online. Może dlatego, że LoL to MOBA, więc nie wyobrażam sobie MMO w tym świecie, który nie byłby w rzucie izometrycznym. Jak jest z Wami?


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube