To koniec najlepszej gildii World of Warcraft?! Ludzie i sponsorzy odchodzą z Method

Wowek

Możliwe, że jesteśmy świadkami największej afery esportowej w tym roku.

Brytyjska organizacja “Method”, zrzeszająca najlepszych graczy World of Warcraft i Path of Exile na świecie, znalazła się właśnie nad przepaścią. Jeden z jej kluczowych członków – Josh – został oskarżony o uwodzenie młodych dziewczyn (głównie przez tzw. “Sexting” – czyli wysyłanie erotycznych treści) oraz rzekomy gwałt na jednej ze streamerek.

Cytat:

Ogólnie na swoim discordzie wyrywał nieletnie i wyłudzał od nich nagie foty. W jego sprawie toczyło się postępowanie i wszyscy o tym wiedzieli, a teraz nagle po tłicie poopernoodle cała gildia udaje, że nie wiedziała o niczym i są "w szoku".

Josh ogólnie był dziwny (jego streamy były 10/10 tho i tego nic nie zmieni), ale sporo ludzi myślało, że to tylko "streaming persona" jak u Asmongolda.

Oczywiście zaraz po tym, jak “Poopernoodle” opublikowała swoje wyznanie (znajdziecie je w tym miejscu), Method podjęło decyzję o natychmiastowym wykluczeniu Josha z organizacji.

Ogłoszono również, że jedna ze współzałożycielek Method, Sascha Steffens, została wysłana na bezpłatny urlop, a cała sprawa zostanie zbadana przez zewnętrzne służby.

"Wszyscy w Method traktujemy poważnie dobro nieletnich, w tym ich bezpieczeństwo w Internecie. Jeśli uważasz, że masz dowody na to, że ktokolwiek, zarówno w Metodzie, jak i poza nią, zachowuje lub zachowywał się drapieżnie lub nielegalnie, zachęcamy do kontaktu policję i zgłoszenia raportu, aby można było przeprowadzić dokładne i właściwe dochodzenie". 

To jednak nie wystarczyło, żeby uspokoić sytuację. Kolejne osoby zapowiedziały właśnie swoje odejście z organizacji (wśród nich gracze, streamerzy, komentatorzy, content creatorzy itd.), a wraz z nimi także sponsorzy. Firma Corsair, która od wielu lat finansowo wspierała Method, ze skutkiem natychmiastowym zakończyła współpracę.

Nikt nie chce być kojarzony z kimś, kto podobno przez długi czas ukrywał “występki” Josha (choć nic nie zostało potwierdzone) i tolerował go w swojej organizacji. Tym bardziej, że mówimy o tak poważnych sprawach jak gwałt czy uwodzenie młodych dziewczyn. 

Już w ubiegłym roku Josh był zbanowany na Twitchu, a jego zachowanie na transmisjach, ofensywny język w stosunku do płci przeciwnej czy słowa ("15-16 lat to idealny wiek dla dziewczyny") budziły pewne zastrzeżenia. Nikt jednak nie odciął się wówczas od Josha, który nadal był aktywnym członkiem organizacji. 

Nie chcę krakać, ale to może być definitywne koniec “Method”, a tym samym najlepszej/najpopularniejszej gildii World of Warcraft w historii, która zgarnęła 6 z 7 ostatnich “World Firstów”, osiągając niesamowity poziom i gromadząc tysiące fanów. 

Przecież ten sam “Josh”, antybohater całego wydarzenia (ponad 120 tys. obserwujących na Twitchu), był uznawany za najbardziej skillowego Priesta w WoW-ie. 


Sytuacja jest dynamiczna. Gdy pojawią się jakieś nowe rewelacje, czym prędzej edytujemy newsa. 

Zobacz także

57 komentarzy