To nie GTA, ale World of Warcraft jest najbardziej dochodową grą wszech czasów

Maxresdefault

W ubiegłym tygodniu świat obiegła wiadomość (na pewno się z nią spotkaliście), że seria Grand Theft Auto jest najbardziej dochodowym produktem branży rozrywkowej w historii. Dzieło firmy Rockstar zarobiło 6 mld dolarów i podobno zdeklasowało całą konkurencję. Zarówno jeśli chodzi o branżę gier wideo, jak również filmy czy książki.

Okazuje się jednak, że cały ten raport może być jednym wielkim kłamstwem. 

Serwis GameWatcher.com informuje, że jest ktoś, kto zarobił więcej pieniędzy niż GTA. Znacie go. Nawet bardzo dobrze. Piszemy o nim (na tym portalu) przynajmniej dwa razy na tydzień. To Król MMORPG – World of Warcraft we własnej osobie. 

Największy i najpopularniejszy przedstawiciel gier Massively Multiplayer Online RPG na świecie wygenerował przez prawie 14 lat swojego istnienia… 10 mld dolarów, czyli o 4 mld więcej niż seria Grand Theft Auto. 

Wiecie co? Jesteśmy skłonni w to uwierzyć. Nie zapominajcie, że WoW od samego początku działa na modelu Pay-To-Play. Od 2004 roku ludzie kupują egzemplarze, płacą abonament, wydają kasę na dodatkowe elementy ze sklepu, kupują gadżety związane z grą itd. 10 mld spokojnie by się uzbierało. 

Zobacz także

27 komentarzy