To ostatni miesiąc dominacji Polaków w Tibii

Dodany przez guru 7 miesięcy temu
41 17316
To ostatni miesiąc dominacji Polaków w Tibii

Jest kwiecień 2023 roku.

“Goraca” i “Bobeek” królują w tibijskich rankingach, nie obawiając się niczego ani nikogo. Ich przewaga nad TOP3 (Brazylijczykiem “Dejair Invencivel”) to 20 miliardów punktów doświadczenia, czyli około 80 levelów różnicy. Nic nie zapowiada, aby w najbliższej, a nawet dalekiej przyszłości ktoś miał prześcignąć naszą dwójkę.

Niestety, w maju wybucha “wojna” BR vs PL, która powoduje najazd Brazylijczyków na serwer “Goracej” i “Bobka”. Oficjalnym powodem jest chęć zakończenia dominado polskiej gildii “Hill” (do której należy “Goraca” i “Bobeek”). Nieoficjalnie jednak chodzi o zatrzymanie lub ograniczenie efektywności expienia Pameli oraz Roberta. Brazylijczycy wbijają na spawny naszych rodaków, utrudniając, czasami wręcz stopując ich codzienny grind.

Teraz – z perspektywy czasu – możemy przyznać, że ta taktyka okazała się skuteczna.

Przez kolejne tygodnie obserwujemy spadek wartości zdobywanych PD Polaków, co w połączeniu z rekordowymi wynikami osiąganymi przez “Dejaira Invencivel” doprowadza do malejącej przewagi pomiędzy Brazylijczykiem a “Goraca” i “Bobkiem”.

Liczby nie kłamią. “Dejair Invencivel” odrobił praktycznie całą stratę do polskiej dwójki. Obecnie znajduje się tuż za plecami “Bobka” (-1,2 mld różnicy) i za tydzień, może za półtora tygodnia powinien prześcignąć Roberta i stać się TOP2 Tibii, rozdzielając nierozłączną dotąd parkę. 

Do “Goracej” ma jeszcze kilkanaście levelów straty, ale to także kwestia 3-5 tygodni, gdy stanie się to, co musi się stać. 

Oznacza to, że ten miesiąc (wrzesień 2023) jest prawdopodobnie ostatnim miesiącem, gdy Polacy zasiadają na tronie Tibii.

Szkoda, bo przyzwyczailiśmy się do miejsca na szczycie (Polacy byli topką Tibii od prawie 5 lat).

***

Poniżej porównanie wykresów expienia “Dejaira”, “Bobka” i “Goracej” z ostatnich 20 dni. To raczej nie wymaga komentarza…


41 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube