Transfery w New World wstrzymane, bo gracze kopiują złoto i przedmioty

Dodany przez PefriX około rok temu
18 13759
Transfery w New World wstrzymane, bo gracze kopiują złoto i przedmioty

Kolejny dzień, kolejna afera w New World. Tym razem chodzi o następny błąd, który został odkryty przez graczy, a w wyniku którego Amazon wyłączyło tymczasowo transfery. O co chodzi?

O kopiowanie golda na masową skalę, które doprowadziło do załamania się gospodarki na serwerach New World. Jedne osoby sugerują, że kopiowanie złota w tym MMORPG-u było możliwe już wcześniej, a część osób wskazuje, że dopiero od aktualizacji 1.0.3 która wprowadziła transfery. Ważne jest, że sprawa została nagłośniona dopiero teraz i Amazon obiecało wyciągnąć konsekwencje względem graczy korzystających z tego błędu.

Jak wyglądał błąd? Część osób dokonujących transferu na inny serwer miała błąd "Character_Persist_Failure". Zauważyli, że jeśli wyślą potem złoto do innego gracza, wylogują się i wrócą do gry, wtedy gold będzie zarówno u nich na koncie, jak i osoby obdarowanej. Znaczy, zostanie skopiowany. To samo ponoć można było zrobić z przedmiotami.

Amazon oficjalnie poinformowało, że wszystkie takie transakcje oraz transfery są zapisane w ich bazie. Firma przejrzy wszystkie i dokona oceny, czy gracz celowo oraz z premedytacją wykorzystywał błąd New World na swoją korzyść. W takiej sytuacji można liczyć na nagrodę w postaci bana. Poza tym Amazon usunie w ten sposób skopiowane dobra. Efektem tego jest również tymczasowe wyłączenie transferów w New World, póki firma nie upora się z błędami oraz wszystkiego nie naprawi.

Co prócz tego? Wczoraj, 21 października miała miejsce pierwsza aktualizacja sklepu w New World, dodająca skórki pancerza i broni, sezonowe oraz złowrogie przedmioty dekoracyjne, nowe gesty i nowe pakiety barwników.

Aby podziękować wszystkim graczom, którzy tej jesieni przemierzają, tworzą i walczą ze sobą w Aeternum, do aktualizacji sklepu w tym miesiącu dołączono również prezent sezonowy. Amazon dodało dekorację domową z wydrążonej dyni, którą mogą odebrać wszyscy gracze za darmo w sklepie w grze. Będzie dostępna w sekcji „Przedmioty domowe” sklepu.


18 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube