Trwa bojkot Tibii. CipSoft powoli wymięka...

Dodany przez guru prawie 4 lata temu
12 19767
Trwa bojkot Tibii. CipSoft powoli wymięka...

Niedawno Blizzard, teraz CipSoft. Twórcy Tibii mierzą się właśnie z największym kryzysem w swojej  historii. 

Z powodu kontrowersyjnych zmian na najlepszych expowiskach w grze (niektóre potworki dają nawet 65% mniej expa niż wcześniej - pisaliśmy o tym TUTAJ), na CipSoft wylała się lawina hejtu i wyzwisk. Niemiecka firma, która istnieje od ponad dwudziestu lat, chyba nigdy nie musiała się mierzyć z takim „paraliżem” gry.  

Praktycznie cała tibijska społeczność stanęła przeciwko nim. Krytykując nie tylko same zmiany, ale sposób ich wprowadzenia. Bo CipSoft, zamiast ogłosić „znerfienie gry”, uruchomić Test Serwer, zebrać opinie i dopiero wtedy decydować się na jakieś ruchy dotyczące expowisk – on postanowił zaskoczyć wszystkim i z dnia na dzień wprowadzić rewolucję, która wywróciła życie większości Tibijczyków o 180 stopni. 

Temat o „balansie terenów łowieckich” na oficjalnym forum  ma obecnie 180  stron, 3600 komentarzy… i 400 tys. wyświetleń. Podobnie wygląda Reddit, na którym od dwóch dni nie mówi się o niczym innym. 

Doszło nawet do tego, że wiele (high-levelowych) osób zagroziło bojkotem, a nawet odejściem z gry. Proponują innym Tibijczykom, aby nie logowali się do gry, nie przedłużali Pacców, nie oglądali streamów i nie dali CipSoftowi zarobić złamanego grosza. To podziała lepiej niż "krzyczenie" i hejtowanie na forum. 

To chyba podziałało na CipSoft, który we wczorajszym wpisie wycofał się z niektórych zmian. To znaczy nie do końca. Mówimy raczej o pewnych „poprawkach”. 

Potworki z Grounds of Plague, Grounds of Destruction, Grounds of Damnation, Grounds of Despair, Grounds of Fire czy Halls of Ascension mają teraz dawać 80% wcześniejszego expa. To nadal mniej niż było, ale przynajmniej nie mówimy już o jakimś kosmicznym spadku. 

Czy to pomoże udobruchać fanów Tibii? Nie wiem. Może będą potrzebne kolejne zmiany, a być może CipSoft pozostanie wierny swojej koncepcji i nie oprze się dalszym szantażom. 

No i czy rzeczywiście ludzie z 300+ lvl spełnią swoje groźby i odejdą z gry? 

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Będziemy wam informować. 


Nie wiemy, czy to ma coś wspólnego z bojkotem (może tak, może nie), ale średnia liczba graczy w Tibii spadła przez 48 godzin dni o prawie 2 tysiące. Info z GuildStats.eu


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube