Twórca EverQuesta po 6 latach odchodzi z Amazon

Dodany przez PefriX ponad rok temu
0 834
Twórca EverQuesta po 6 latach odchodzi z Amazon

Jak dobrze wiecie, Amazon od jakiegoś czasu zajmuje się grami. Firma ma swoje dedykowane studio do tworzenia nowych produkcji, a także oddział zajmujący się wydawaniem gier innych. Najważniejszymi tytułami w ich portfolio są New World oraz Lost Ark Online. W przeszłości wypuścili również Crucible, które cofnęli do wersji beta, a następnie porzucili.

Dlaczego o tym wspominam? Z Amazon po sześciu latach odszedł John Smedley, którego gracze MMO powinni dobrze kojarzyć. W przeszłości był szefem Sony Online Entertainment, gdzie współtworzył EverQuesta, ale działał również przy Star Wars Galaxies, EverQuest II, PlanetSide, oraz Vanguard: Saga of Heroes.

Do 2015 roku był również CEO Daybreak Game Company. Potem na Kickstarterze zebrał pieniądze na Hero’s Song, czyli „indie retro sandbox MMO”, które ostatecznie nie wyszło. W 2017 roku przeszedł do Amazon Games, a dokładniej do ichniego studia w San Diego, gdzie pracował przez sześć lat. Niedawno poinformował o swoim odejściu, aby zająć się czymś innym.

Czy to duża strata? Na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi, ponieważ z tym weteranem związane są różne kontrowersje i ciężko go jednoznacznie ocenić. Niemniej wkładu w rozwój rynku gier sieciowych nie można mu odmówić.

John Smedley dla Amazon tworzył kilka projektów równocześnie, przy czym żaden z nich ostatecznie nie ujrzał światła dziennego. Podobno najbardziej zaawansowane prace były nad „sci-fi shooter MMO”, które dalej będzie rozwijane przez zespół z San Diego. Ten projekt nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony.

Czym zajmie się John Smedley? Poza „chcę się zająć czymś innym” nie wiemy nic. Co zabawne, Amazon chwaliło się zatrudnieniem wielu branżowych talentów, z których ostatecznie pozostało niewiele osób. Z drugiej może to i dobrze? Świeża krew również jest potrzebna! Dla nas w zasadzie nie powinno liczyć się, kto robi gry, tylko jakie (jakościowo) je robi.


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube