Twórcy Neverwinter, Champions Online i Star Trek Online zostali wykupieni

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
2 2717
Twórcy Neverwinter, Champions Online i Star Trek Online zostali wykupieni

Za kwotę 125 milionów dolarów, Embracer Group AB nabyło właśnie 100% udziałów w firmie Perfect World North America Corporation i Perfect World Publishing BV, do których należy także Cryptic Studios.

Tym samym twórcy takich hitów jak Neverwinter, Star Trek Online, Champions Online czy Magic: Legends zostali wchłonięci przez większą spółkę. Niestety albo stety, wiąże się to także ze zmianą nazwy firmy.

Od teraz Cryptic Studios to Gearbox Studio.

Z perspektywy gracy czy samych gier niewiele się jednak zmieni. Cryptic Studios, przepraszam, Gearbox Studios zamierza kontynuować prace w tym samym składzie.

Nie są planowane żadne zwolnienia, żadne rotacje, ani także zamknięcia serwerów. Neverwinter, Star Trek Online i Champions Online będą działały i nadal będą otrzymywać aktualizacje.

To dla nas ekscytująca nowa możliwość pracy z nową, bardzo utalentowaną grupą ludzi. Wszyscy widzieliśmy poprzednią pracę, którą wykonał Gearbox i fajnie jest być jej częścią. Ale jeśli chodzi o codzienne operacje związane z grami, bardzo niewiele się zmieni, jeśli w ogóle. Zespół się nie zmienia, nie zmienia się przywództwo, nie zmienia się też zespół, który był wcześniej w PWE, teraz Gearbox.

W najbliższej przyszłości nie planujemy żadnych zmian w dostępności naszych gier. Ciężko pracujemy nad ciągłym rozwojem i pozostajemy zaangażowani w zapewnianie naszym graczom jak najlepszych wrażeń.

Potwierdzenie TUTAJ i TUTAJ.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube