Twórcy netfliksowego Wiedźmina robią serial aktorski w świecie Final Fantasy XIV

Final fantasy xiv shadowbringers

Final Fantasy XIV otrzyma telewizyjny serial aktorski. Nie jest to pierwsza, tego typu produkcja, bowiem swojego czasu zadebiutował już Daddy of Light. Tym razem jednak, nie będzie to opowieść o osobach grających w rzeczonego MMORPG-a. Zamiast tego wykorzystany zostanie po prostu świat Eorzea.

Final Fantasy XIV and Eorzea are the perfect gateway into Final Fantasy for longtime fans and newcomers alike. This show is about embracing and embodying all the elements that have made the mythos such an endlessly captivating phenomenon, and it's an immense honor to be bringing all of Eorzea's iconic characters, settings, and concepts.

Sony Pictures Television, Square Enix oraz Hivemind połączyli siły, aby wydać spin-off w postaci serialu w świecie Final Fantasy XIV. Co ciekawe, Hivemind odpowiada już za tworzenie serialu o serii Wiedźmin na Netflix, a  do tego ma na swoim koncie The Expanse. Czy poradzą sobie z dorobkiem tego MMORPG-a?

Nieprędko się o tym przekonamy. O samym serialu wiemy jedynie, że będzie przedstawiał osobną opowieść w świecie Eorzea, która nie ma być bezpośrednio związana z fabułą Final Fantasy XIV. Będziemy obserwowali konflikt pomiędzy magią, a technologią, a z MMORPG-a pojawi się przynajmniej jedna postać – Cid. Nie zabraknie oczywiście chocobo!

W zasadzie to tyle. Na konkrety przyjdzie nam jeszcze poczekać. Za scenariusz odpowiada Ben Lustig oraz Jake Thornton. Data premiery nie jest znana, tak samo, jak docelowa platforma. Wiemy jedynie, że firmy Hivemind ma podpisaną umowę z Amazon oraz Netflix, więc pewnie serialowe Final Fantasy XIV trafi właśnie tam.

Zobacz także

7 komentarzy