W Albion Online nigdy nie grało więcej osób! 350 000 graczy dziennie!

Dodany przez PefriX 29 dni temu
23 2826
W Albion Online nigdy nie grało więcej osób! 350 000 graczy dziennie!

A jednak otworzenie Albion Online na Europę naprawdę się opłaciło! Od czasu otwarcia serwera 29 kwietnia, liczba graczy w Albionie znacznie wzrosła. A 1 maja, gra osiągnęła nowy kamień milowy: 350 000 aktywnych użytkowników dziennie!

Poprzedni rekord 300 000 aktywnych użytkowników dziennie miał miejsce po premierze Albionu Azja w kwietniu 2023 roku, ale tym razem został pobity o ponad 50 000 graczy. Oznacza to, że premiera nowego serwera była jednym z najważniejszych momentów w historii gry, a sam Albion Europa zgromadził ponad 150 000 graczy dziennie. Nowy rekord liczby graczy został także ustanowiony na Steamie, gdzie na wszystkich serwerach grało ponad 27 000 graczy na raz.

Trzy grosze ode mnie. Albion Online na portalu (dla mnie!) zawsze przechodził bez większego echa. Miał swoją niszę i oddanych graczy, ale stał gdzieś tam na uboczu, pod ścianą. Mijają lata i z tego MMORPG-a faktycznie wyrósł liczący się tytuł. Jasne, że ciężko postawić go obok World of Warcraft czy Final Fantasy XIV, ale jeśli chodzi o grę skoncentrowaną dookoła PvP, to chyba nie ma aktualnie konkurencji.

Oczywiście nie każdemu przypadnie do gustu „loot PvP”, ale z drugiej strony Albion Online dostępne jest za darmo. Do tego doczekaliśmy się europejskiego serwera, więc to idealna okazja, aby samemu sprawdzić ten tytuł. No, chyba że już dołożyliście swoją cegiełkę do jego sukcesu :)


23 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube