W Ashes of Creation podczas walki z bossem inni gracze mogą Was zaatakować

Dodany przez PefriX 2 miesiące temu
75 6080
W Ashes of Creation podczas walki z bossem inni gracze mogą Was zaatakować

Twórca Ashes of Creation, Steven Sharif, postanowił odpowiedzieć na garść pytań w ramach społecznościowego AMA. Pytania mogli zadać wybrani influencerzy, więc nie spodziewajcie się żadnych, drastycznych kwestii. Niemniej poruszono kilka istotnych tematów. Jakich?

Przykładowo połączenia PvE z PvP. Większość atrakcji w Ashes of Creation będzie miała miejsce w otwartym świecie tego MMORPG-a. W związku z tym podczas starć z bossem możemy zostać zaatakowani przez innych graczy. Przeplatanie się tych dwóch typów rozgrywki ma być naturalne, a zespół zadba o to, by małe i duże grupy graczy miały odpowiednie sposobności do zabawy. Wszystko na zasadzie „naturalnego tarcia, które pojawia się, gdy niedobór jest faktem”.

Czy to oznacza brak instancjonowanych atrakcji? Nie! Cześć wyzwań będzie odizolowana od świata zewnętrznego, więc fani dungeonów z bossami czy raidów czysto PvE, również znajdą w Ashes of Creation coś dla siebie. Jak jednak Steven Sharif podchodzi do kwestii zergowania, skoro jego MMORPG stawia na otwarty świat? Nie obawia się go, bo nagrody są ograniczone i ustalone tak, że szef grupy je otrzymuje i musi rozdzielić między towarzyszy. Im więcej zaprosi ich do drużyny, tym bardziej tort musi pokroić.

Głównym centrum rozgrywki w Ashes of Creation będą węzły (node), zapewniające wyczerpujące się zasoby i różne benefity (w zależności od rodzaju węzła). Posiadając je pod swoją kontrolą (lub będąc obywatelem) otrzymamy dostęp np. do stołu rzemieślniczego oraz mniejszych opłat. Dlatego gracze mają być zachęcani do wypowiadania wojen, aby przejąć kontrolę nad węzłem i korzystać z zapewnianych bonusów. Nadać to ma dynamiki rozgrywce na skalę całego świata gry. Mieszkańcy miasteczek również mogą aktywnie działać poprzez politykę oraz skoordynowaną współpracę.

Czym z kolei możemy władać w Ashes of Creation? Na ten moment będzie to „one-handed mace/swords, wands, spellbooks, longbow, shortbow, two-handed swords/spears, dual-wielded daggers”. Z czasem dual-wield powinien zostać udostępniony również dla innych broni.

Więcej szczegółów z AMA znajdziecie tutaj. Przypominam, że druga faza alfa testów Ashes of Creation wystartuje w trzecim kwartale tego roku.


75 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube