W Final Fantasy XIV jest podobno 1 185 000 aktywnych graczy!

Dodany przez PefriX ponad 4 lata temu
5 2677
W Final Fantasy XIV jest podobno 1 185 000 aktywnych graczy!

Po premierze Shadowbringers Square Enix poinformowało, że Final Fantasy XIV jeszcze nigdy nie miało tak wielu graczy. Dodatek należy uznać za naprawdę udany, chociaż największe atrakcje są dopiero przed nami – większe aktualizacje będą pełne nowości. Ja zaś natknąłem się na bardzo ciekawą informację.

Tutaj uprzedzam, że nie są to oficjalne dane. Square Enix nie podaje konkretnych liczb subskrybentów, więc poniższe doniesienia traktujcie z przymrużeniem oka. Te informacje zbierane są bowiem przez fanów, więc mogą mieć spory margines błędu. Do rzeczy!

Luckybancho podaje, że Final Fantasy XIV pobiło swój dotychczasowy rekord ilości aktywnych graczy. Mowa tutaj o ostatnim wyniku (pisałem o tym na początku), według którego w tym MMORPG-u bawiło się ponad milion osób. No to z ich doniesień wynika, że liczba ta aktualnie jest jeszcze większa – 1 185 000.

Warto tutaj zaznaczyć, że podczas sprawdzania ilości aktywnych graczy, Luckybancho ma kilka restrykcji:

  • Postać liczona jest, gdy ma przynajmniej 36 poziom (konta trial nie są zatem brane pod uwagę).
  • Postać musi mieć przynajmniej jednego mounta.
  • Postacie, które użyły „jump potions” i mają jednego joba na maksymalnie 60 poziomie (ilvl 260) lub 70 poziomie (ilvl 390) nie są brane pod uwagę.
  • Postacie na poziomie 50 lub wyższym, ale bez Grand Company, nie są liczone.

Aktywność określana jest, jako:

  • Poziom postaci oraz liczby punktów jej doświadczenia zmieniły się od ostatniego badania (29 lipca).

LUB

  • Liczba minionów (petów) lub mountów uległa zmianie.

LUB

  • Nowo stworzona postać, której nie było podczas ostatniego liczenia (29 lipca).

Jak zatem sami widzicie, jest całkiem sporo ograniczeń, wymagań oraz kryteriów, które Luckybancho brało pod uwagę przy liczeniu liczby aktywnych graczy Final Fantasy XIV. Niektórzy zwracają nawet uwagę, że ich dane są przez to nieco zaniżone.

Z drugiej strony dzięki temu podają bardziej wiarygodną liczbę stanu populacji tego MMORPG-a i jest się z czego cieszyć, bowiem to bardzo dobry wynik. Nawet, jeśli jest zaniżony to wciąż mamy do czynienia z grą z ponad milionem aktywnych graczy i to w systemie P2P bez żadnego tokena!

W tym wszystkim warto zauważyć, że w Final Fantasy XIV gra coraz to więcej osób. O dziwo, większość z nich wcale nie gra na japońskich serwerach. Pełen raport znajdziecie w tym miejscu.


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube