W Final Fantasy XIV wbijemy tylko 100. poziom? Co dalej z naszymi postaciami?

Dodany przez PefriX ponad rok temu
6 2023
W Final Fantasy XIV wbijemy tylko 100. poziom? Co dalej z naszymi postaciami?

W MMORPG-ach normą jest regularne dodawania coraz to wyższego poziomu naszej postaci. W pewnym momencie wygląda to jednak dziwnie, gdy nasz heros wbija 150. lub 190. poziom, a niektórych takie liczby wręcz odstraszają. Dlatego Final Fantasy XIV nie chcę iść tą drogą, tylko jeszcze nie wiadomo jaka będzie alternatywa.

Yoshi-P potwierdził, że maksymalny poziom w Final Fantasy XIV dojdzie do 100. Na razie pułap ustawiony jest na liczbie 90, ale z czasem gracze z tego MMORPG-a dojdą i do 100. Co jednak dalej? Twórca gry nie jest przekonany do pójścia w kierunku 110. i wzwyż. W zasadzie uważa to za słabe oraz chodzenie na skróty.

Coś w tym jest. Wystarczy popatrzeć na World of Warcraft, które zresetowało/zeskalowało poziomy, bo liczby zaczęły robić się za wysokie. Dla porównania w takim Dofusie jest aż 200 poziomów do wbicia, przy czym sporo osób zatrzymuje się na pierwszej setce.

Widocznie Final Fantasy XIV chce uniknąć takiej sytuacji. Zwłaszcza że sama seria słynie z tego, że pozwala wbić na danym jobie 99. poziomie, a nie 100. Więc i w tym MMORPG-u nie byłoby to dziwne. Jak jednak Square Enix poradzi sobie z problemem dalszego rozwoju postaci? W tym momencie Yoshi-P nie ma dla nas odpowiedzi, ale zespół świadom jest, że będzie musiał sobie z tym jakoś poradzić.

Macie jakieś propozycje? Wbijanie paragonów czy czegoś w tym rodzaju? Może zeskalowanie wszystkiego?


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube