W Metin2 zbanowano setki niewinnych graczy. "Przepraszamy za niedogodności"

Dodany przez guru prawie 2 lata temu
7 5269
W Metin2 zbanowano setki niewinnych graczy. "Przepraszamy za niedogodności"

UPDATE: nowy komunikat: 

W dniu dzisiejszym ponownie kontynuowaliśmy weryfikacje i ocenę CheatBlockera - zauważyliśmy kilka nieprawidłowości w konkretnych przypadkach, które wymagają dodatkowych testów i analiz.

Dlatego zdecydowaliśmy zatrzymać blokady systemowe, usunąć wszystkie oczekujące blokady z kolejki (Oficjalne oświadczenie w sprawie blokad Cheatblockera) i znieść wszystkie ostatnie bany związane z najnowszą aktualizacją Cheatblockera.

Podjęliśmy takie kroki, ponieważ ręczne sprawdzenie wszystkich kont zajęłoby zbyt dużo czasu. Chcemy działać jak najszybciej ze względu na graczy, którzy grali uczciwie, a otrzymali blokady. Celem blokad systemowych było zrobienie czegoś dla naszej lojalnej społeczności, która była nękana przez boty zbyt długo, ale chcemy się upewnić, że nie ma fałszywych alarmów, nawet jeśli wpływa to tylko na niewielką część zbanowanych kont.

Dla jasności - nie wszystkie blokady były błędne - zdecydowana większość wykrytych kont została potwierdzona jako boty (nawet po kilku weryfikacjach).

Jak najszybciej zaczniemy odblokowywać wszystkie konta, które zostały zbanowane w marcu i grudniu. Niestety, może minąć trochę czasu, zanim wszystkie konta, których dotyczy problem, zostaną odblokowane, ale proces został już rozpoczęty. Prosimy nie przesyłać żadnych zgłoszeń do Systemu Support dotyczących tych blokad - Twoja sprawa jest już rozpatrywana i nie jest konieczne pisanie zgłoszenia.

Dodatkowo przyjrzymy się wcześniejszym blokadom (np. z zeszłego roku). Dalsze szczegóły podamy, gdy tylko będziemy mieli wyniki.

Takie kabarety tylko w Metin2.

GameForge zdecydowało się wstrzymać banowanie/blokowanie graczy, aby “ sprawdzić najnowsze aktualizacje CB zaimplementowane na początku tego roku do wykrywania oszustw”.

Szanowni Gracze,

dziękujemy Wam za opinie, od czasu rozpoczęcia ostatniej fali banów w tym miesiącu, otrzymaliśmy ogromną liczbę wiadomości i traktujemy Wasze obawy bardzo poważnie.

Zespół Metin2 zdecydował o zaprzestaniu nakładania takich blokad, ponieważ kontynuujemy testy i sprawdzamy najnowsze aktualizacje CB zaimplementowane na początku tego roku do wykrywania oszustw. Gdy otrzymamy wyniki tych testów - poinformujemy Was o tym najszybciej, jak się da.

Dziękujemy za cierpliwość i przepraszamy za niedogodności.

A tak naprawdę (GameForge jakoś pominęło to w swoim komunikacie) chodzi o to, że setki graczy otrzymały w ostatnich dniach bany, chociaż nic tak naprawdę nie zrobili. Nie złamali regulaminu gry, nie korzystali także z żadnych niedozwolonych programów.

Okazało się, że “Cheat Blocker” (programy antycheatowy, z którego korzysta Metin2) z niewiadomych powodów oznaczał uczciwych graczy jako cziterów. A że nikt z GameForge nie sprawdzał, czy taka osoba rzeczywiście jest winna, to kończyło się na banach.

Stąd dzisiejsze zamieszanie i komunikat od GameForge.

Po prostu wspaniale. Logujesz się do gry, jak co dzień, a tutaj wyskakuje komunikat, że “konto zostało zablokowane”.


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube