W Metinie2 zbanowano tysiące niewinnych osób…

Metinbanned

Nawet nie chcemy sobie wyobrażać, co czuli gracze, którzy pomimo uczciwej i całkowicie zgodnej z regulaminem zabawy (nie botowali, nie kupowali złota, nie obrażali innych osób), otrzymali szokującą wiadomość o blokadzie swojego konta w Metin2 PL. Mamy nadzieję, że obyło się bez zawałów serca:)

Wszystkiemu winny GameForge, a ściślej mówiąc niepoprawnie działający skrypt systemowy, który miał przeciwdziałać fishbotom, tymczasem – po uruchomieniu eventu rybackiego w grze – „błędnie interpretował logi systemowe i nakładał automatyczne bany na konta”. W sumie zbanowano tysiące kont. Nie tylko w polskim Metinie2, ale anglojęzycznym, niemieckim itd.

Gracze, którzy padli ofiarą błędu systemowego, musieli – gdy już otrząsnęli się z szoku – odwołać się od decyzji i poprosić o ponowną weryfikację konta. Dopiero wtedy mogli normalnie powrócić do expienia.

GameForge oczywiście przeprosił wszystkich poszkodowanych, a dzisiaj wysłał im „pewną formę rekomensaty”. Jaką? Tego nie zdradzono. Na deser dostaniemy też 100% bonus do expa. Szczegóły TUTAJ.  

Zobacz także

17 komentarzy