W New World grało wczoraj ponad 900 tysięcy osób!

Dodany przez guru około rok temu
18 8165
W New World grało wczoraj ponad 900 tysięcy osób!

Poprawka: w New World chciało grać wczoraj ponad 900 tysięcy osób!

Bo pomimo otwarcia nowych serwerów oraz zwiększenia pojemności dotychczasowych światów, cała masa osób nadal czekała w długich kolejkach.

Mimo wszystko wynik robi kolosalne wrażenie. New World jest nie tylko najlepiej sprzedającą się produkcją na Steamie (taki stan rzeczy utrzyma się pewnie długie tygodnie), ale także najpopularniejszą. Nawet Counter Strike: Global Offensive musiał wczoraj uznać wyższość nowego MMORPG od Amazonu.

W rekordzie wszech czasów Steam, New World pobił właśnie Cyberpunka 2077 (830k) i awansował na czwarte miejsce. Niestety, na wyższą lokatę “Nowy Świat” nie ma chyba co liczyć.

Być może uda się przekroczyć milion osób online, ale pobicie rekordów Doty 2 czy CSGO (1,3 mln) wydaje się obecnie poza zasięgiem Amazonu.

***

***

Ale o czym my tutaj gadamy? Dotychczas podniecaliśmy się, gdy Bless Unleashed, Grand Chase czy Final Fantasy XIV przekroczyły 50,000 graczy online na Steamie. A tu przyszedł New World i osiągnął niemal dwudziestokrotnie lepszy wynik.

Oddajmy cesarzowi co cesarskie!

New World przeniósł gatunek MMORPG na jeszcze wyższy poziom popularności/medialności i pokazał wszystkim niedowiarkom (nie chcę wskazywać palcem), że tytuły Massively Multiplayer Online mają ogromny potencjał na podbicie rynku gier wideo. Trzeba tylko spełnić kilka warunków, które w pewien sposób udały się Amazonowi. 

Trzeba także trafić w idealny moment, ale to akurat temat na inny dzień. 


18 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube