W New World zbanowano gracza LGBTQIA i jego gildię Queers

Dodany przez PefriX prawie 2 lata temu
28 13328
W New World zbanowano gracza LGBTQIA i jego gildię Queers

Ponownie dookoła New World zaczyna się dużo dziać. Tym razem chodzi o system zgłaszania graczy, który uraczył jedną z osób banem. Mowa o streamerze Isacoh, który sam siebie określa, jako „content creatora, reprezentującego społeczność LGBTQIA”. Za co został ukarany? System gry uznał, że jest toksyczny na podstawie masowych zgłoszeń od innych graczy.

Podobny los spotkał również jego klan w New World o nazwie „Queers”. To gildia koncentrująca dookoła siebie graczy LGBTQIA i ponownie część społeczności tego MMORPG-a postanowiła wykorzystać systemy w grze, aby wlepić tymczasowego bana. Coś takiego miało już miejsce w przeszłości New World. No chyba, że faktycznie uznano termin „queer” za obraźliwy, ale wtedy firma będzie miała inny problem na głowie, bo i to nie przejdzie bez echa.

Co jednak ciekawe, warto tutaj przytoczyć wypowiedź Amazon, które zapewniało, że New World nie posiada systemu automatycznego wlepiania banów przy odpowiedniej ilości zgłoszeń. Firma zarzekała się, że zgłoszenia są przeglądane manualnie i wszelakie decyzje podejmuje człowiek. Zatem w tym przypadku również ktoś przecież musiał przyjrzeć się sytuacji, skoro Isacoh oraz jego Queers zostali ukarani, prawda? No chyba, że New World jednak posiada auto-bany…

Jak sobie z tym poradzi Amazon? Zobaczymy! Podobne zamieszanie firma wywołała na YouTube, gdzie filmiki krytykujące New World oraz pokazujące błędy gry były ściągane z platformy z powodu DMCA. Następnie korporacja przepraszała i zwracała uwagę, że nie było to celowe działanie, a przypadek.


28 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube