W Overwatch szaleje już Sigma i dostępne jest dobieranie ról

Overwatch august 13 sigma role lock patch

Sigma jest już dostępny w Overwatch! Wraz z nim do gry trafiła funkcja dobierania ról. O szalonym naukowcu pisałem już na łamach portalu, więc jeśli szukacie szczegółów to zapraszam tutaj.

Jego umiejętności w skrócie:

  • HIPERSFERY - Sigma wyzwala dwa ładunki grawitacyjne, które odbijają się od ścian i implodują po krótkim czasie, raniąc wrogów w dużym promieniu.
  • EKSPERYMENTALNA BARIERA - Sigma wysyła lewitującą barierę w wybrane miejsce. Może ją wyłączyć w dowolnej chwili.
  • CHWYT KINETYCZNY - Sigma przechwytuje nadlatujące pociski i przemienia je w pancerz.
  • AKRECJA - Sigma gromadzi odłamki i miota nimi we wroga, powalając go.
  • STRUMIEŃ GRAWITACYJNY (ulti) - Sigma uwalnia pełnię swoich mocy, zaczyna lewitować i unosi w powietrze wrogów znajdujących się na wskazanym obszarze, po czym rzuca nimi o ziemię.

Poza Sigmą, w Overwatch obowiązuje już dobieranie ról. Wraz z wprowadzeniem tej funkcji, zaktualizowane zostały systemy dobierania i kolejkowania graczy w Rywalizacji i Szybkiej grze, aby gracze mogli wybierać, w której roli – natarcia, tanka czy wsparcia – chcą występować. I to jeszcze przed rozpoczęciem meczu!

System następnie połączy w ekipę dwóch tanków, dwóch graczy wsparcia oraz dwóch natarcia, a po rozpoczęciu meczu wszyscy będą mogli wybrać postacie z puli wybranej roli. Po zakończeniu rozgrywki (zarówno w Rywalizacji jak i Szybkiej grze), grający wrócą do głównego menu i będą mogli ponownie wybrać role przed kolejnym meczem.

Więcej informacji o tym, jak to działa, znajdziecie tutaj. 

Zobacz także

11 komentarzy