W WoW Shadowlands weterani będą mogli pomagać nowym graczom poprzez nowy system

Ezgif.com webp to jpg

Systemy wspierania początkujących graczy nie są złe. Trzeba jednak uważać przy ich implementacji, bowiem może się okazać, że deweloper nieco przesadzi i da zbyt wiele łakoci takiemu „newbie”. Potrafi to doprowadzić do sytuacji, w której starzy gracze będą nałogowo korzystali z systemu pomocy, tworząc nowe konta, aby tylko zebrać bonusy. Ciekawym rozwiązaniem jest więc przerzucenie takiej pomocy właśnie na weteranów.

W grach sieciowych rozwiązanie to nie jest rewolucyjne. Jest kilka produkcji, które oferuje benefity weteranom, którzy poświęcają swój czas, aby pomóc początkującym graczom. Takie rozwiązanie pojawi się w dodatku Shadowlands do World of Warcraft. Rozszerzenie zaoferuje „guide mentor system”. Osoby, które się do tego zapiszą, otrzymają specjalną ikonę na czacie, pozwalającą im wyróżnić się oraz odpowiadać na pytania początkujących na Newcomer Chat channel.

Nie każdy jednak będzie mógł zostać mentorem. Trzeba będzie posiadać poziom 60, mieć zrobione osiągnięcie Battle for Azeroth Pathfinder, Part One, a samo konto „musi być w dobrym stanie” (brak banów, warnów, itd.). Na ten moment warto jednak zaznaczyć, że przy rozwiązaniu Blizzarda nie ma jeszcze mowy o łakociach za pomaganie nowym. Sam system jest w powijakach, więc dopiero przekonamy się, czy za służenie pomocą mentorzy otrzymają coś więcej, niż tylko ewentualne słowa wdzięczności.

W komentarzach na WoWHead gracze zwracają uwagę, że w proponowanej formie, system ten nie będzie różnił się niczym od zabawy w bycie charytatywnym GM-em w World of Warcraft. Do tego niektóre osoby zwracają uwagę, że takie rozwiązanie dostępne jest w Final Fantasy XIV i zwyczajnie się nie sprawdza, bowiem masa niedoinformowanych graczy zapisuje się, jako mentor, aby mieć ikonkę korony. Ciekawe zatem, jak sobie z tym fantem poradzi Blizzard. Może zwiększy wymagania?

Z innych informacji warto wspomnieć, że w ramach Shadowlands, „Gladiator mounts”, czyli prestiżowe nagrody, związane z PvP, staną się dostępne na całe konto gracza. Do tej pory przypisywane były jedynie do postaci, na których taki wierzchowiec został zdobyty, ale nowy dodatek pozwoli używać ich w obrębie całego konta.

I drobnostka na koniec – beta Shadowlands udostępniła możliwość korzystania z addonów.

Zobacz także

16 komentarzy