War Thunder prezentuje samobieżną haubicę M109, zwaną Królową Bitwy

Dodany przez PefriX 9 miesięcy temu
1 2022
War Thunder prezentuje samobieżną haubicę M109, zwaną Królową Bitwy

War Thunder wyda w nadchodzących tygodniach sporą aktualizację „Kings of Battle”, która w dużej mierze skoncentruje się na bardzo konkretnej artylerii. Samobieżna haubica M109 będzie dostępna jako nowy pojazd w kilku krajach, natomiast Chiny oferują własną alternatywę w postaci PLZ-83.

Fani samolotów będą mieli dostęp do kultowego bombowca taktycznego F-111, a japońskie siły lądowe otrzymają obronę przeciwlotniczą z nowoczesnym systemem rakietowym TAN-SAM-1C. Do bitew morskich w War Thunder powrócą dwa legendarne pancerniki: HMS Iron Duke i IJN Yamashiro. Aktualizacja wprowadzi także dziesiątki nowych pojazdów bojowych, nowe mapy i funkcje rozgrywki.

Amerykańska haubica samobieżna M109 jest produkowana od początku lat 60-tych. Była używana we wszystkich wojskowych operacjach lądowych Stanów Zjednoczonych, nadal służy w kilkudziesięciu krajach i jest używana w różnych współczesnych konfliktach. Artyleria często nazywana jest „królową bitwy”, co doskonale oddaje rolę tej gałęzi broni na polu bitwy.

Nowa aktualizacja obejmie kilka wariantów M109: Niemcy i Włochy otrzymają M109G z wyrzutniami granatów dymnych, Izrael otrzyma podstawowy wariant M109, a USA i Wielka Brytania otrzymają M109A1 z wydłużoną lufą. Wszystkie warianty M109 mają wspólny pocisk – potężny granat odłamkowo-burzący kal. 155 mm o masie ponad 43 kg.

Jeden taki pocisk wystarczy, aby natychmiast zniszczyć każdy lekko opancerzony pojazd, a jeśli trafi w słabo chronioną część pojazdu, to każdy czołg będzie miał kłopoty. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube