Warframe na telefonach! Wyczekiwany dodatek The New War! Rekordowa ilość graczy!

Dodany przez PefriX ponad rok temu
4 4596

Tennocon 2021 okazał się sporą bombą dla graczy Warframe. Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że serwery gry eksplodowały. Co ma do tego wszystkiego event? Digital Extremes wprowadziło bowiem w „players hubs” wyświetlacze na których można było oglądać całe wydarzenie (prezentację). W efekcie można było w grze obserwować nadchodzące nowości do… gry.

Zainteresowanie takim rozwiązaniem było ogromne. Serwery siadały, a graczy cały czas przybywało. Na Steamie pobito rekord równocześnie zalogowanych osób – w pewnym momencie było ich ponad 181 tysięcy! Warto pamiętać, że tytuł ten dostępny jest również na autorskim kliencie, Epic Games Store oraz innych platformach.

Cóż jednak zaprezentowano? Warframe otrzyma w pełni funkcjonalny cross-play oraz cross-saves na wszystkich platformach. W efekcie wszystkie aktualizacje z nowościami pojawią się równocześnie. Konsolowcy nie będą czekali dłużej. Wiemy również, że Digital Extremes pracuje nad mobilną wersją Warframe! Nie podano dokładnych dat wprowadzenia tych rzeczy, ale deweloperzy zapewniają, ze pracują nad wszystkim.

Pora teraz na główne danie, czyli The New War. The New War to darmowy dodatek do Warframe, który był już przesuwany. Apetyt na niego tym samym znacząco wzrósł. W ramach rozszerzenia gracze otrzymają ogromną ilość nowości, jeśli chodzi o fabułę gry. Pchnięta zostanie ona na nowe/dalsze tory. Miejscem akcji będzie Ziemia, a przeciwnikiem armia niepowstrzymanych maszyn, zwana Sentients. Powód? Inwazja oczywiście! Nasi oponencie postanowili pozbyć się całego życia z wszechświata.

The New War zaoferuje możliwość sterowania inną postacią, poza naszym warframem. Przyjdzie nam wcielić się np. w żołnierza przemierzającego otwartą strefę i walczącego z Sentients. Postać ta będzie miała własne umiejętności, ale z czasem przerzucimy się do innego bohatera. Na prezentacji pokazany był inżynier Corpusu imieniem Veso. Posiadał inne zdolności i specjalizował się w kontroli swojego robotycznego towarzysza, Moa. Pokazano również możliwość wcielenia się w Teshin, którego gracze Warframe powinni znać.

The New War będzie bardziej oskryptowane i nie zaoferuje takiej swobody, jak inne otwarte strefy w Warframe. Niemniej ma być to przede wszystkim fabularny dodatek do gry. W zasadzie Digital Extremes wprost mówi o tym, że będzie to najdłuższy quest do Warframe, który ma ponad 300 stron skryptu.

Warframe otrzyma więcej opcji do customizacji – te ostatnie dotyczyć będą kryjówek. Poza tym wspomniano o nowej zbroi premium, Nidus Prime. Dzisiaj ponoć poznamy więcej szczegółów.  Twórcy wspomnieli również, że wszystkie zapowiedziane nowości to jedynie wstęp. Warframe przygotowywane jest do nowej ery, która wywrócić ma świat gry do góry nogami. Społeczność ma wypatrywać przyszłości, bowiem ta rysowana jest w kolorach tenno (i nie tylko!).


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube