Wattson to nowa postać w Apex Legends, a gry rankingowe widać już na horyzoncie

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
3 3195
Wattson to nowa postać w Apex Legends, a gry rankingowe widać już na horyzoncie

EA Play 2019 za nami, więc generalnie wiemy już, co Apex Legends czeka w przyszłości. Ja mam mocno mieszane uczucia w tym temacie, ale to pozostawiam już Waszej opinii oraz ocenie. Przejdźmy zatem do konkretów!

O drugim sezonie w Apex Legends pisałem już kilkukrotnie i w zasadzie Respawn zwyczajnie potwierdziło większość informacji. Nowy battle pass zostanie całkowicie przemodelowany w myśl zasady „więcej i lepiej”. Do tego na polu bitwy pojawią się daleko idące zmiany, dzięki czemu poczujemy powiew świeżości. Z rzeczy ważnych - dostaniemy również nowy tryb, czyli Ranked 1.0.

Będzie to po prostu system rozgrywek rankingowych, który podzieli graczy na sześć kategorii/tierów – Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond oraz Apex Predator. Na koniec każdego sezonu otrzymywać będzie ekskluzywne przedmioty kosmetyczne i nagrody, w zależności gdzie ostatecznie skończymy.

Do tego dojdzie również nowa broń, L-Star. Ten karabin maszynowy wystrzeli serię „mocarnych” pocisków (przebijają się przez drzwi!), ale za cenę przegrzewania się broni. Czym dłużej strzelamy, tym większa szansa, że L-Star przestanie działać, aby się wychłodzić. Kluczem do wykorzystania tej zabawki będzie rytmiczne strzelanie. Warto tutaj zaznaczyć, że amunicja będzie mocno ograniczona, a samo L-Star znajdziemy tylko w zrzutach zaopatrzenia.

Nową postacią będzie zaś Natalie "Wattson" Paquette, która specjalizować się ma w rozstawianiu energetycznej siatki. Jedni nazywają to drutem kolczastym, ale w rzeczywistości to po prostu energetyczne ogrodzenie, przez które można przejść. Trzeba liczyć się jednak wtedy z tym, że otrzymamy obrażenia oraz przeciwnicy zostaną automatycznie poinformowani o naruszeniu siatki.

Wattson będzie mogła rozłożyć maksymalnie 12 słupków, przy czym dwa potrzebne są do utworzenia ścianki. Warto zaznaczyć, że nie ogrodzenie nie będzie raniło sojuszników, Jej ulti również jest typowo defensywne - Interception Pylon to permanentna wieżyczka, która automatycznie zlikwiduje wszystkie granaty, czy gwiazdki lecące w naszą stronę (naloty powietrzne również!), a do tego będzie regenerowała osłonę wszystkim członkom drużyny.

Jakby tego było mało, Interception Pylon skróci również czas odnowienia umiejętności Wattson, która odpowiada za stawianie siatki energetycznej. Pozwolić to ma na niemal natychmiastowe zabunkrowanie otoczenia. Jak z kolei działać ma pasywka tej postaci? Przedmiot Ultimate Accelerants automatycznie w pełni naładuje jej ulti, a nie tylko częściowo.

Czy Natalie "Wattson" Paquette odnajdzie się w szybkim i agresywnym Apex Legends. Respawn podkreśla, że ta postać została tak zaprojektowana, aby wpłynąć na metę tego battle royale’a. Pożyjemy, zobaczymy. Na deser wspomnę, że Mozambique czekają buffy!

Wszystkie powyższe nowości zadebiutują w Apex Legends wraz ze startem drugiego sezonu, czyli 2 lipca.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube