Webzen wziął się za największy piracki serwer Metina2 w Polsce

2018 08 29 163455

News nadesłany przez użytkownika „Akame”. Dziękujemy!


Witam, kiedyś pisaliście na waszym portalu, że GameForge usuwa YouTuberom filmy, które zostały nagrane na prywatnych serwerach Metin2. 

Teraz Webzen (właściciel marki Metin2, a nie wydawca) sam wkroczył do akcji i zajął się zgłaszaniem fanpage’ów prywatnych serwerów na Facebooku.

Ostatnio zamknęli fanpage największego prywatnego serwera Metin2 w Polsce (Samia.pl). Tego samego, który „xayoo” (220 tys. subskrypcji na YT) reklamuje na swoich streamach. 

Link do tematu: TUTAJ

A to wypowiedź jednego z adminisratorów serwera: 

"W dniu dzisiejszym firma Webzen skasowała nam fanpage na mocy praw autorskich. Takie działania tej firmy nie są nowością... nie jesteście informowani przez twórców serwerów o takich problemach i my również nie informowaliśmy Was ale w tym przypadku efekty "problemu" są widoczne dla wszystkich. To również pierwszy przypadek skasowania fanpage. 

Wystosowałem spór i prośbę do facebooka o przywrócenie i pozostało nam czekać..."

UPDATE: Zamknęli kolejny duży serwer oraz wyczyścili fanpage Invoria.pl. Serwer mial dziennie okolo 6000-8000 online


Kolega może sobie czekać. Wątpliwe, żeby Facebook pozytywnie rozpatrzył jego wniosek. W sporze właściciel gry vs pirat, przegranym może być tylko ten drugi. 

Bardzo możliwe, że zamknięcie fanpage’a to tylko pierwszy krok do poważniejszych kroków. Nie dziwią więc obawy graczy z Samia.pl, którzy boją się, że Webzen po prostu zamknie wkrótce ich ukochany serwer. 

Trzeba się z tym liczyć. Grają przecież na nielegalnej wersji, który nie ma prawa istnieć. Przynajmniej w teorii. 

Zobacz także

22 komentarzy