Wiedźmin w World of Warcraft. Easter egg z Geraltem i Jaskrem

2e549aa5ca0ddb6a0ad18c156386650c

W każdym dodatku do World of Warcraft znajdowaliśmy jakieś easter eggi. Raz było to odniesienie do Disneya, innym razem do Final Fantasy, a jeszcze innym do samego Diablo.

Zbliżający się “Shadowlands” powinien jednak szczególnie zainteresować Polaków. Beta testerzy odnaleźli tam easter egg, który jest ewidentnym “puszczeniem oka” do fanów wiedźmińskiego uniwersum.

W Ardenweald – jedna z nowych lokacji – natkniemy się na dwie postacie o znajomo brzmiących nickach. Winter Wolf zamiast White Wolf (Biały Wilk – pseudonim Geralta) oraz Daffodil zamiast Dandelion (anglojęzyczna nazwa dla Jaskra).

Gwynceirw (The Winter Wolf) to milcząca mrukliwa postać, która nie chce, żeby jej przeszkadzano w medytacji. Z kolei Daffodil to wiecznie rozgadany towarzysz (w formie motyla), który podśpiewuje swoje pieśni i który nie wie, kiedy się zamknąć. Wypisz-wymaluj Geralt i Jaskier.

Obu Panów dotyczy jeden z pobocznych questów w Shadowlands, gdzie musimy – żadna niespodzianka – zabić jakiegoś “groźnego” potworka.

Gdy to nam się uda, Jaskier, przepraszam, Daffodil zmienia śpiewkę, wykrzykując “Toss a seed to your hunter” (rzuć ziarno swojemu łowcy), co jest oczywistym nawiązaniem do hitowej piosenki z serialu Netflixa – “Toss a coin to your witcher”.

Dobra robota Blizzard… i jeszcze jeden dowód na to, że Wiedźmin to światowa marka.

Zobacz także

28 komentarzy