Wielka afera w RuneScape. Twórcy gry chcą odbudować zaufanie

Dodany przez guru 9 miesięcy temu
5 1977
Wielka afera w RuneScape. Twórcy gry chcą odbudować zaufanie

Kilka tygodni temu w RuneScape wybuchła afera z Hero Pass, która spowodowała największy wizerunkowy kryzys gry. Gracze RS zbojkotowali Jagex, a swoją frustrację wyrazili poprzez bombardowanie negatywnymi recenzjami na Steamie.

Twórcy RuneScape oczywiście bardzo szybko wycofali się z kontrowersyjnych zmian, obiecując przebudowę Hero Pass oraz – przede wszystkim – lepszą komunikację z fanami.

I właśnie tego dotyczy najnowszy komunikat studia:

Aby to osiągnąć, podchodzimy do tych ulepszeń z otwartością na ponowną ocenę wielu części projektu, jednocześnie poświęcając czas na posiadanie w pełni rozwiniętego podejścia, które w centrum naszych wysiłków będzie uwzględniać opinie graczy. Mając to na uwadze, chcieliśmy podzielić się naszymi planami dotyczącymi procesu konsultacji ze społecznością w sprawie Hero Pass.

Przebudowa Hero Pass (i odbudowa zaufania) została podzielona na trzy etapy:

  • Przygotowanie i poprawki tymczasowe
  • Konsultacje społeczne
  • Przegląd i kolejne kroki

Pierwsza faza jest w trakcie (wycofano najbardziej kontrowersyjne funkcje, pozbyto się P2W oraz zwiększono nagrody), druga faza rozpocznie się 2 października, ale najważniejszą kwestią będzie znalezienie kompromisu pomiędzy tym, co chcą fani, a tym czego oczekują deweloperzy. Więc saga związana z Hero Pass jeszcze trochę potrwa.

Szczegóły TUTAJ.


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube