Wielki sekret Tibii rozwiązany. Boss, którego nikt nigdy nie spotkał

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
6 52891
Wielki sekret Tibii rozwiązany. Boss, którego nikt nigdy nie spotkał

Nie wszystkie tibijskie sekrety to atrapy (patrzcie TUTAJ).

Grupa maniaków ze strony Tibiabosses.com oraz Tibiasecrets.com, która - mozna rzec - “profesjonalnie” zajmuje się zagadkami Tibii, udokumentowała właśnie spotkanie z The Hungerer – bossem, którego nikt wcześniej nie spotkał.

Dotychczas było tylko wiadomo, że potwor został dodany do gry w 2015 roku. CipSoft nie umieścił jednak żadnych dodatkowych wskazówek, więc gracze tak naprawdę błądzili po omacku. Nie znali jego miejsca respawnu, nie znali także jego pochodzenia fabularnego.

Dopiero pół roku temu gracze wpadli na pierwszy trop The Hungerer.


LINK DO ARTYKUŁU

"Z uwagi na to, że nazwa bossa pojawia się w statystykach w towarzystwie Manhuntera oraz Mean Mashera, założyliśmy, że został on wprowadzony w podobnym czasie do gry co wspomniane bossy, co później okazało się trafnym założeniem".

"Manhunter oraz Mean Masher to bardzo nietypowe bossy. Respią się bardzo rzadko podczas trwania Hive Outpost Mini World Change na najniższym piętrze tej lokacji. Ich resp jest zamienny z Spidris Elite oraz Hive Overseer. Chakoya Iceberg to podobny MWC wprowadzony do gry w tym samym update co Hive Outpost. Z uwagi na znalezioną przez nas ciekawą notatkę Chakoi uznaliśmy, że to jest właśnie miejsce respu the Hungerer’a".

Właśnie wtedy nastąpił pierwszy przełom. Oto jak relacjonują to ludzie z Tibiasecrets.com.

"Uznaliśmy, że Frost Giantess może mieć resp współdzielony z bossem. Prawda, że nazwa bossa pasuje fabularnie do tej kartki? Zaczęliśmy zabijać Frost Giantess w nadziei, że zrespi się boss. Po około 800 zabiciach mieliśmy już dosyć. Nastąpił jednak przełom. Podczas jednej z naszych wypraw Williams/Bosst wypróbował zaklęcie „Utevo Res Ina”.

(“Utevo Res Ina” to czar tworzący iluzję wybranego potwora – w tym przypadku The Hungerer)

"Udana zamiana była dla nas niemałym szokiem. Poznaliśmy wiec wygląd bossa. Było już dla nas jasne, że respi się na Hive Outpost. Wszystko wskazywało też, że The Hungerer ma taki sam mechanizm pojawiania się jak The Manhunter oraz The Mean Masher. Z uwagi, że Hive Outpost to rzadki MWC, do tej pory udało nam się zabić jedynie kilkaset Spidris Elite oraz Hive Overseer liczonych łącznie. Podczas tego researchu Hasihenowi udało się zrespić Manhuntera.".

"Długie tygodnie mijały, aż tu nagle… Na skrzynkę odbiorczą Tibiabosses wpłynęły screenshoty przedstawiające The Hungerera. Są one wyjątkowe, ponieważ to pierwsze udokumentowane spotkanie z tym bossem".

Pomimo całej aury tajemniczości, The Hungerer okazał się bardzo słabym bossem. Nie posiadał żadnych ukrytych mocy, nie wydropił także żadnego unikatowego przedmiotu, który można by było potem sprzedać za miliony złota.

Tak czy siak, był to pierwszy raz, kiedy The Hungerer został uwieczniony na zdjęciu. A dzięki artykułowi – oraz wyjaśnieniu cyklu respawnu – podrzędni gracze będą mieli okazję spotkać się z nim twarzą w twarz. Oczywiście jeśli mają wystarczająco dużo czasu i zapału, że przechodzić przez cały ten proces. 


Kilka ciekawostek:

  • To jedyny boss tak długo ukryty przed społecznością
  • Wygląda jak zwykły Spitter
  • Ma resp współdzielony z Spidris Elite, Hive Overseer, The Manhunter oraz The Mean Masher
  • To jedyny tak złożony współdzielony resp w grze
  • Aby zrespić Hungerera lub innego bossa z Hive Outpost, potrzeba średnio bardzo wielu zabić Spidris Elite oraz Hive Overseer. Z naszych kalkulacji wynika, że przynajmniej kilkuset
  • Po zabiciu potwora w miejscu respu, np. Spidris Elite oraz Hive Overseer należy odczekać przynajmniej 20/25 minut, aby móc zabić następnego. Czas spawnu od zabicia poprzedniego potwora jest więc niestandardowo wydłużony
  • Można zablokować resp potwora/bossa, jeśli stoi się w zasięgu jego respu. W oczekiwaniu na kolejny spawn najbezpieczniej wyjść na 30 minut z piętr

6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube