Wiemy już, jak będą działały gry rankingowe w Apex Legends

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
2 3897
Wiemy już, jak będą działały gry rankingowe w Apex Legends

Respawn podaje nam kolejną informację, związaną z Apex Legends, tuż przed startem drugiego sezonu. Tym razem porusza temat gier rankingowych oraz lig w swoim battle royale’u.

Gracze zaczynać będziemy w randze Bronze IV po której szczeblach trzeba się wspinać, aby awansować. Gdy dojdziemy do Bronze I, pojawi się możliwość awansu wyżej, do Silvera, potem Gold, Platinum, a na końcu Diamond. Jest jeszcze szczyt szczytów, czyli Apex Predator, który jako jedyny nie będzie podzielony na cztery tiery.

Jak awansować? Zbierając Ranked Points za swoje wyczyny. Każde zabójstwo daje nam 1 RP (maksymalnie 5 punktów na mecz). Bycie w TOP 10 zapewnia 2 Ranked Points, w TOP 5 4 Ranked Points, a TOP 3 7 Ranked Points. Wygranie meczu w Apex Legends gwarantuje 12 RP.

Oczywiście, punkty te nie łączą się, więc wygrywając mecz, nie otrzymacie pozostałych Ranked Points z innych klasyfikacji (poza ilością zabójstw). W trakcie jednego meczu maksymalnie możecie zdobyć 17 punktów.

Co ciekawe, Ranked Points będziemy używali (a raczej wydawali je!), aby móc w ogóle grać w rozgrywkach rankingowych. Koszt takiej zabawy będzie rósł proporcjonalnie do naszej rangi. W efekcie awans na wyższe szczeble z czasem będzie coraz cięższy.

Ranga Bronze będzie darmowa, Silver kosztować ma 1 RP, Gold 2 RP, Platinum 3 RP, Diamond 4 RP, a Apex Predator 5 RP. W ten sposób Respawn chce zbalansować gry rankingowe i sprawić, że nie wszyscy będą automatycznie awansowali. Trzeba bowiem pamiętać, że bycie w TOP 10 dopiero zapewnia punkty - na wyższych rangach okaże się, że TOP 10 będzie mało wydajne.

Za przykład podano rangę Gold II. Gdy zagracie mecz rankingowy i zabijecie dwie osoby, ale nie znajdziecie się w TOP 10, wtedy za mecz otrzymacie w sumie 0 RP. Jeśli nikogo nie ustrzelicie, nie zarobicie żadnych Ranked Points. Tracąc RP jest możliwość, że utracicie tiery w swojej randze i spadniecie np. z Gold II do Gold III.

Respawn podkreśla jednak, że rangi nie da się utracić, więc z Golda do Silvera nie zlecicie. Oznacza to również, że jak już upadniecie na dno dna, punkty Ranked Points NIE będą nabijały się ujemnie. Macie przykładowo 280 RP, czyli najniższej w Goldzie ile można, zagracie mecz, w którym Wam kiepsko poszło, zarobicie 0 RP – wtedy Apex Legends nie pobierze od Was 2 RP za rozegranie meczu rankingowego i na koniec wciąż będziecie mieli 280 RP.

Kwota zostanie pobrana wtedy, kiedy zdobędzie się jakieś punkty w meczu i nie jest się w najniższym tierze w swojej randze. Oznacza to również, że za granie gier rankingowych płaci się na końcu, podczas podsumowania, a nie na początku za samo wejście.

Kiedy zagracie gry rankingowe z przyjaciółmi, wtedy każdy zapłaci RP według swojej rangi. Apex Legends wyszuka jednak mecz, bazując na najwyższej randze w drużynie, co warto mieć na uwadze. W ten sposób Respawn pragnie uniknąć sytuacji, w której Apex Predators wygrywają mecze za osoby z rangi Bronze.

Pierwszy sezon gier rankingowych potrwa do września, czyli do końca drugiego sezonu Apex Legends. Deweloperzy sugerują jednak, że w przyszłości sezony meczów rankingowych mogą być dłuższe. Wszystko zależeć ma od tego, czego nauczy się Respawn podczas pierwszych miesięcy zabawy z tym formatem. Ach, osoby opuszczające mecze/wychodzące z gier rankingowych będą karane czasowym wyłączeniem z rozrywki rankingowej. Do tego, jeśli ktoś z Waszej ekipy wyjdzie, wtedy Wy nie utracicie RP.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube