Wiemy kiedy do World of Warcraft trafi aktualizacja 9.0.5 z Valor Points!

Eiuq0vkxyaaleip

10 marca w Europie. Wy też już wiecie, więc można się rozejść.

Blizzard obiecał, że w marcu dostaniemy nową aktualizację do World of Warcraft i słowa dotrzymuje. Co prawda większość graczy spodziewała się patcha 9.0.5 nieco później, bo w drugiej połowie marca (kiedy osiągniemy Renown 40), ale deweloper zaskoczył chyba wszystkich. W przyszłym tygodniu do gry trafi kilka zmian w klasach postaci i legendarnych przedmiotach, poprawki do Covenantów oraz inne drobnostki.

Poza tym w The Maw dostaniemy atrakcję w postaci skonstruowania dedykowane tam wierzchowca. Cóż poza tym? Posiadacze Shadowlands otrzymają wierzchowca The Wandering Ancient na którego zagłosowała większość społeczności World of Warcraft.

Blizzard zmienia również formułę Mythic Keystone w ramach której nasz klucz będzie regularnie słabł (jego poziom spadał) co tydzień, jeśli nie będziemy robili dungeonu mythic+ na najwyższym dla nas poziomie. Przykład? Robicie M+15, dostajecie klucz 14. Nie zrobicie w danym tygodniu M+15? To następny klucz będzie miał poziom 13 i tak w dół, aż nie zrobicie M+15.

Skoro o mythic+ mowa to warto wspomnieć o największej atrakcji aktualizacji 9.0.5, czyli Valor Points. Punkty te pozwolą nam ulepszyć nasz sprzed z dungeonów mythic+ za punkty zdobywane z tych instancji lub callingów (50 punktów). Początkowy weekly cap na Valor Points wynosić będzie 5000 punktów i co tydzień będzie rósł o 750 punktów.  

Warto jednak zaznaczyć, że w danej chwili możecie mieć maksymalnie 1500 Valor Points. Trzeba będzie wydać punkty na ulepszenia, aby dalej móc zdobywać tę walutę, aż do weekly capa. Do tego warto pamiętać, że ulepszać można jedynie przedmioty z mythic+, które zdobędziecie od chwili premiery aktualizacji 9.0.5 – starszy sprzęt nie kwalifikuje się do tego systemu.

Jak działać będzie to ulepszanie? Jeśli ukończymy wszystkie dungeony na poziomie Mythic, będziemy mogli ulepszyć przedmioty do max 200 ilvl. Analogicznie, za zrobienie tego samego, ale na poziomie Mythic +5 będziemy mogli ulepszyć do 207 ilvl. Za +10 odblokujemy 213 ilvl, a za +15 będzie można ulepszać do 220 ilvl.

Koszt ulepszenia zależeć ma od rangi przedmiotu (czyli jego ilvl) oraz typu sprzętu. W efekcie jednorazowe wzmocnienie może kosztować od 250 Valor Points do nawet 1000 Valor Points.

Aktualizacja 9.0.5 wprowadza również zmiany w Torghast, wzmacniając oraz dodając moce, zmniejszając poziom trudności oraz liczbę przeciwników. Powinno być teraz zatem nieco łatwiej. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Zobacz także

3 komentarzy