World of Warcraft dodaje pierwszą transpłciową postać

Pe1

Nie wiem, czy ma to związek z sytuacją na świecie i wszechobecną poprawnością polityczną, ale fakty są takie, że dodatek “Shadowlands” wprowadzi do World of Warcraft (oficjalnie) pierwszą transpłciową postać.

Poznajcie Pelagos, który w swoim śmiertelnym życiu był kobietą, ale w Krainie Cieni – który pozwala na wybranie fizycznej formy reprezentującej“prawdziwe ja” - postanowiła zostać mężczyzną, co jest podobno zgodne z jej tożsamością płciową. 

Żeby uniknąć zamieszania i jakichś kontrowersji, Blizzard opublikował nawet specjalny komunikat (TUTAJ), w którym poinformował o tej “zmianie”.

A key part of the Bastion storyline is that Aspirants are able to choose a physical form that represents their true self. Pelagos, who presented as a woman in his mortal life, chose to be a man in the Shadowlands.

Wielu z was na pewnie nie spodoba się ten ruch, ale nie ma co kręcić afery. To nie pierwszy przypadek transpłciowej postaci w MMORPG. Podobnych NPC-ków mamy chociażby w Elder Scrolls Online czy Guild Wars 2.

Czy to wpłynęło w jakiś sposób, nawet najmniejszy, na grywalność tamtych tytułów? Nie i tak samo będzie z World of Warcraft.

Większość fanów WoW-a po prostu niczego nie zauważy. Szczególnie, jeśli nie interesują się lore gry i nie czytają każdych komunikatów Blizzarda (albo nie czytają MMORPG.org.pl).

NPC jak NPC. Raczej nie będzie wykrzykiwał haseł pro-LGBT:)

Zobacz także

72 komentarzy