World of Warcraft zmieni początek gry. Nowa wyspa startowa dla newbie

Leee

PefriX pisał rano o klasach postaci, więc mnie pozostaje wspomnieć o systemie levelowania i nowej lokacji startowej w World of Warcraft. Bo właśnie tego dotyczył wczorajszy artykuł (TUTAJ) na stronie WoW-a. 

W „Shadowlands” pojawi się nowa wyspa startowa (Exile’s Reach), na której swoją zabawę z WoW-em automatycznie rozpoczną „zieloni” gracze. Czyli tacy, którzy nie grali wcześniej w tego MMORPG i nie mają żadnej innej postaci na koncie. 

Na Exile’s Reach poznamy podstawy gry i specyfikę swojej postaci. Będzie to pewnego rodzaju tutorial. Nasza przygoda potrwa do 10 lvl, której kulminacją będzie mini-dungeon skierowany do pięciu osób. 

A co z weteranami? Oni będą mogli odpuścić Exile’s Reach i pozostać przy standardowych lokacjach startowych dla swojej rasy. Po 10 lvl przejdą do Battle For Azeroth, albo wybiorą inne rozszerzenie, żeby tylko zdobyć 50 lvl. 

Po osiągnięciu tego pułapu oblokowana zostanie zawartość „Shadowlands”. 


Bo chyba wszyscy już wiedzą, że z nowym dodatkiem World of Warcraft pojawi się tzw. „level squish”, który zmniejszy maksymalny poziom doswiadczenia do 60 lvl. To radykalna, ale - według Blizzarda - potrzebna zmiana. 

Zobacz także

5 komentarzy