World of Warcraft Mobile został skasowany. Blizzard uśmiercił hitowy projekt

Dodany przez guru około 2 miesiące temu
23 7842
World of Warcraft Mobile został skasowany. Blizzard uśmiercił hitowy projekt

<BREJKING NEWS>

Jak informuje Bloomberg (czyli największa na świecie agencja prasowa), powołując się na swoje wewnętrzne źródła, Blizzard oraz NetEase ANULOWAŁY World of Warcraft Mobile.

Ale zaraz, zaraz… przecież WoW Mobile nigdy nie został oficjalnie zapowiedziany? No właśnie.

Projekt był tworzony w tajemnicy od trzech lat, pochłaniając grube miliony dolarów i pracę setek ludzi (NetEase rozwiązał zespół składający się z ponad 100+ programistów).

Obie firmy nie zgodziły się co do warunków i ostatecznie wstrzymały projekt, który był trzymany w tajemnicy, powiedziała osoba zaznajomiona z transakcją, prosząc o zachowanie anonimowości podczas omawiania prywatnych informacji.

Co ciekawe, to nie miał być dosłowny World of Warcraft na urządzenia mobilne, ale pewnego rodzaju spin-off. Gra MMORPG osadzona w uniwersum Warcrafta, ale niepowiązana z wydarzeniami z WoW-a (inny okres, inna historia).

***

Biorąc pod uwagę, że gry mobilne “rządzą światem” i zarabiają dla swoich deweloperów miliardy dolarów, to uśmiercenie WoW Mobile – mobilnej gry opartej na największym MMORPG w historii – jest kompletnie niezrozumiałym posunięciem.

Za jakiś czas być może dowiemy się o powodach tej decyzji.


23 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube