Wg was World of Warcraft nie jest już najlepszym MMORPG na świecie

Empty template of white round podium

Jeszcze do niedawna wszyscy, no prawie wszyscy uznawali World of Warcraft za najlepszego przedstawiciela gatunku Massively Multiplayer Online Role Playing Game na świecie. 

Czy to się zmieniło? 

W ostatniej ankiecie zadaliśmy wam banalnie proste pytanie, które miało raz na zawsze wyjaśnić tę kwestię. Ostateczne wyniki mogą zaskakiwać. 

Aż 69% ankietowanych (już) nie uznaje World of Warcraft za najlepszego MMORPG. Dzieło Blizzarda miało swój gwiezdny czas (na przełomie dodatków Wrath of the Lich King oraz Cataclysm obserwowaliśmy ponad 11 mln abonentów), ale jego popularność powoli przemija. Nie mówiąc już o ostatnich kłopotach, które odstraszyły nawet oddanych fanów, a Battle For Azeroth został uznany jednym z najgorszych dodatków. 

Większość naszych czytelników uważa, że na rynku istnieje lepsza gra lub lepsze gry MMORPG niż wspomniany WoW. Może chodzi o Elder Scrolls Online, może o Final Fantasy XIV, może o Guild Wars 2, a może o jakiś darmowy produkt. 

Dla 31% ankietowanych WoW to nadal Król WoW. Dla tej grupy osób World of Warcraft to nadal najlepszy i najbardziej wartościowy wybór wśród setek, baa, tysięcy tytułów MMORPG. Posiada ogromny content (co do tego każdy się chyba zgodzi), mnóstwo ras i klas postaci, no i mimo wszystko fajny klimat. Tych rzeczy nie możemy odmówić WoW-owi. 

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety. 

Zobacz także

32 komentarzy